V neděli v pravé poledne se Císařská louka rozezněla zvoněním cyklistických zvonků. Účastníci akce společně překonali více než rok starý rekord ve zvonění na cyklistický zvonek, jehož držitelem byla moravská Litovel. Tlačítka cyklistických zvonků současně stisklo 387 lidí.

Akce „Pražské cyklozvonění“ se letos konala již počtvrté. Akci pořádají společně městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš a Slivenec ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha. Městské části se v pořádání akce střídají, v letošním roce byla hlavním organizátorem MČ Praha 5.

Evropský týden mobility

Pražské cyklozvonění si klade za cíl propagovat dopravu šetrnou k životnímu prostředí v Praze a svým zaměřením se připojuje k myšlenkám Evropského týdne mobility. Představuje obyvatelům města síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku. Akce má také posílit partnerství pražských městských částí při společném budování a propagaci bezpečných cyklistických tras.

"Byla jsem potěšena velkým množstvím účastníků, kteří dorazili do cíle na Praze 5. Věřím, že podobné akce pomůžou ukázat, že rozvoj cyklistické dopravy a cyklostezek má smysl. Za městskou část Praha 5 můžu říci, že na dalším rozvoji cyklostezek budeme pracovat,“ vyjádřila se radní MČ Praha 5 Jitka Matoušková, která na závěr předala organizační štafetu starostovi MČ Praha 4 Pavlu Horálkovi. Pomyslným štafetovým kolíkem, který Praha 4 přijala společně se závazkem zorganizovat příští ročník Cyklozvonění, se stal obří zvonek. Tento zvonek má za sebou dlouhou cestu – z cyklistické metropole Kodaň ho přivezl na svém kole Václav Vrtal z občanského sdružení NaKole.