Letos jej pořadatelé přivezou z České Lípy. Slavnostně rozsvítit by se měl v první den trhů, tedy za týden. V souvislosti s teroristickými útoky v Paříži se v médiích objevily informace o tom, že se pravidelná slavnost kolem rozsvěcení konat nebude. Pořadatelé i magistrát to ale odmítají.

Na delikatesy z celého světa o letošních svátcích lákají pořadatelé trhů na holešovickém výstavišti. Sváteční sortiment nabídnou prodejci ve stáncích na náměstí Jiřího z Poděbrad, na náměstí Míru, na Andělu, u nádraží v Dejvicích, na Kubánsém náměstí ale i v Centrálním parku na Jižním Městě.

Rozsvěcení stromu na náměstí Republiky bude provázet dobročinná sbírka. Před kostelem sv. Václava v Praze 5 bude připravena adventní zimní zahrada, která představí svátky ve světle staročeských tradic. V Galerii Portheimka budou moci lidé každou adventní neděli vyslechnout koncerty.

Podle cestovních kanceláří a prodejců zájezdů se v tomto období pravidelně zvyšuje zájem lidí o návštěvu metropole. Prodej adventních pobytů je podle provozovatelů slevových portálů oproti loňsku dvojnásobný.

Čtěte také: Vánoční strom z České Lípy už míří na Staroměstské náměstí