Kam v Praze do letního kina?- Letňák Střelecký ostrov
- Žluté lázně
- Letní kino Regina
- Letní kino v Riegrových sadech
- Výletní kino Smíchov
- Houseboat U Bukanýra
- Meet Factory
- Nákladové nádraží Žižkov
- Tiskárna na Vzduchu
- Containall Malá Strana
- Containall Stalin

Mezi tradiční místa patří Letňák na Střeleckém ostrově v samém srdci Prahy. Filmy se zde promítají téměř každý den, program pak doplňují koncerty. Produkce se ruší podobně jako i jinde jen v případě nepřízně počasí.

Za 100 korun tady diváci mohou od června až do září zhlédnout snímky různých žánrů. „Dramaturgie je nastavená tak, aby si každý našel svoje. Nabízíme dokumenty, české filmy i klasiky zahraniční produkce,“ říká Tomáš Kopečný, který má na Letňáku na starosti PR a tiskový servis.

Podle něj je letos zájemců podobně jako minulý rok 
a lidé si na ostrov cestu vždycky najdou. „Kapacitu máme 200 míst a průměr obsazenosti je kolem 55 procent. Na některé filmy přijde i 180 lidí, na jiné třeba 30. Čekají nás ale ještě trháky jako Padesát odstínů šedi, Fotograf nebo Nymfomanka,“ slibuje si vyšší tržby od filmových hitů Kopečný z Letňáku.

Pořadatelé si tady na návštěvnost nestěžují. Ta podle Tomáše Kopečného vždy záleží na více faktorech, jako je konkrétní program nebo počasí. Minimálně to druhé jim zejména v posledních dnech přeje.

Filmy na pláži 
v italském stylu

Úterní večery ve Žlutých lázních patří filmům promítaným přímo na travnaté pláži u Vltavy. Z lehátek je tady možné až do konce července sledovat filmy různých žánrů.

„Kino pod širým nebem ve Žlutých lázních už patří 
k letní sezóně v našem areálu. Také tentokrát nabídneme postupně osm vynikajících filmů, které patří do zlatého fondu světové kinematografie a jsou ověnčeny mnoha Oskary. Jejich režiséry jsou například Federico Fellini, Woody Allen, Quentin Tarantino nebo bratři Coenové. Promítáme vždy po setmění, ale doporučuji přijít dřív a vybrat si to nejlepší místo,“ řekl Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je provozovatelem Žlutých lázní.

Diváci už viděli Velkou nádheru či klasiku Prázdniny v Římě s Audrey Hepburnovou a Gregory Peckem. 
Na programu během července ještě bude například Do Říma s láskou nebo Hanebný pancharti. Kvůli hlavnímu partnerovi je velká část filmů italských, k vidění je ale
i oblíbená hollywoodská produkce.

„Zájem je velký. Kino funguje už několikátý rok 
a vstup je volný. Kapacita je 2000 míst a většinou je dost plno. Když ale bylo před několika týdny opravdu špatné počasí, tak jsme projekci museli zrušit,“ prozradila Pražskému deníku Hana Tietze, mluvčí areálu Žluté lázně.

Kino nabídne výběr z Karlových Varů

Díky promítání filmů ožívá 
v létě také smíchovské Hořejší nábřeží. Výletní kino Smíchov tady vzniklo, aby se levobřežní náplavka postupně probudila k životu, jako je tomu už několik let na druhé straně řeky.

Na každý den připravila distribuční společnost Aerofilms film jiného žánru. V průběhu srpna 
a září bude navíc připraven výběr z divácky oceněných filmů právě probíhajícího festivalu v Karlových Varech.

Promítání 
v kulisách nádraží

Kapacitu 500 míst a vstupné jen 50 korun nabízí letní kino Regina u budovy Českého rozhlasu v Karlíně. Od půl desáté večer tady hrají současné domácí i zahraniční filmy. Venkovní projekce méně známých filmů je zase nachystaná každé pondělí, středu a také v pátek na ožívajícím Nákladovém nádraží Žižkov.

Netradiční prostředí při sledování filmu si můžete 
v Praze ještě užít v Meet Factory, na houseboatu U Bukanýra, v Tiskárně na Vzduchu ve Stromovce, v Letním kině Riegrovy sady nebo v Containallu na Malé Straně a v Letenských sadech.

Čtěte také: Letní kina se vrací: diváky čeká česká klasika i chuťovky