Osobou Karla IV. se zabýváte už dlouho, co vás na něm tak fascinuje?

Fascinuje mne celý jeho životní příběh. Je plný dobrodružství a nečekaných zvratů, chytré diplomacie a hlavně snahy vládnout tak, aby se jednou za své panování nemusel stydět. Též mne ohromuje jeho až neuvěřitelné „štěstí“ vyváznout z různých bojů, povstání či piklů, které proti něm ubyly zosnovány.

Co vás přimělo vyrazit za svou oblíbenou postavou do ulic? Proč procházka?

To je dáno mou zkušeností s předchozí procházkou, kterou jsem věnoval Starému Městu a příběhům lidí, kteří v něm žili v průběhu 14. až 17. století.

Kudy trasa vašich vycházek povede a co zajímavé návštěvníci uvidí?

Trasa procházky začíná na Staroměstském náměstí - před domem, o kterém se badatelé domnívají, že se tam Karel - tehdy ještě Václav - narodil. Půjdeme přes místo, kde probíhala roku 1347 slavnostní korunovační hostina, zastavíme se u Karolina, nahlédneme do Nového Města, vrátíme se pak na Staré Město, přejdeme Karlův most a Malou Stranou vystoupáme na Hrad. „Zlatým hřebem“ se pak na závěr stane katedrála. Účastníci uvidí spoustu míst, která se váží k našemu slavnému panovníkovi a u každého z nich bude poskytnut krátký komentář.

Kromě toho budou mít lidé možnost vznášet své dotazy či své vlastní názory během chůze od jednoho objektu k druhému. Lidé budou mít též možnost spatřit kromě Svatováclavské koruny i říšské korunovační klenoty, podobu středověkých hradeb Nového Města, zakládací listinu Univerzity Karlovy atd. atd

Kde budou mít účastníci výstavy sraz a jak drahá bude vaše exkurze?

Procházka bude probíhat po celý červenec a srpen - každý všední den.Vpřípadě skupinového zájmu je však též možno dohodnout víkendový termín. Sraz je předdomem U Kamennéhozvonu ve třech různých časech - v 10.00, 14.00 a 17.30.