Výstava, která je součástí programu představujícího začínající umělce, potrvá do 1. května, umožňuje absolvovat i komentované prohlídky. Jedna z nich se chystá na 22. února.

„Zasvětíme vás do práce umělkyně Markéty Magidové, která se věnuje dětské imaginaci a estetice. Povíme si také o vlivech populární kultury na současnou uměleckou tvorbu,“ slibuje galerie.

Expozice je veřejnosti přístupní denně mimo úterky. Kunsthalle je rok starý výstavní prostor, který vznikl proměnou Zengerovy transformační stanice ze třicátých let 20. století.

Výstava o gobelínech v Císařské konírně na Pražském hradě.
Obrazem: Šikovné ruce z Valašska. Hrad představuje umění gobelínu

„Investorem stavby Zengerovy trafostanice tehdy byly Elektrické podniky hlavního města Prahy, které se razantně podílely na přerodu provinčního města v moderní metropoli. Progresivní městská firma zabezpečovala nejen výrobu a distribuci elektřiny, ale zajišťovala také veřejnou dopravu,“ prozrazuje historička architektury Vendula Hnídková.

„Pro spolehlivý provoz tramvají a dodávky energie musela být po celém městě vytvořena síť transformačních a měnících stanic, které elektřinu rozváděly ke koncovým uživatelům v potřebném napětí,“ dodává s tím, že novostavba na Klárově se stala uzlovým bodem pro rozsáhlou oblast historické Malé Strany a Hradčan, ale i pro dynamicky vznikající čtvrti na severozápadě Prahy.