Mapu moderních prostor, kde se v metropoli dají pořádat koncerty, před pěti lety obohatilo Forum Karlín s kapacitou 3000 návštěvníků. Jen o pár stovek méně míst k sezení nabízí i největší sál Kongresového centra. Podle odborníků by přesto Praha využila i další větší koncertní sály.

„I po otevření Universa bude ve městě chybět kvalitní a moderní prostor nebo sál pro 1500 až 2000 lidí,“ řekl Deníku Aleš Borovan z ekonomického serveru Borovan.cz.

Kongresové akce i menší vystoupení

Nový komplex má sice ještě o něco vyšší kapacitu, přesto se bude zaměřovat na trošku jinou klientelu. „Hlavně na kongresové akce, které jsou často vícedenní. Tudíž v řadě termínů nebude dostupný,“ obává se Borovan.

Společnost Live Nation, jež stojí za pořádáním řady největších akcí v Praze, hodlá nový prostor využít na různé druhy koncertů. „Jak rockové koncerty na stání, tak i menší akce s omezenou kapacitou pouze na sezení,“ řekl Deníku Petr Novák z Live Nation.

V metropoli však Novák postrádá další velký prostor na pořádání koncertů s návštěvností nad 30 tisíc lidí i alternativu k O2 areně. „Aktuálně je taková pouze stará a zchátralá Tipsport Arena,“ upozorňuje manažer koncertů Michael Šimon.

Oslovení znalci se shodují, že své místo na koncertní mapě Prahy by i nadále měla mít Lucerna. „Má genius loci a je u řady umělců a kapel oblíbená. Bohužel je v centru, kde je problém s parkováním, a především by si zasloužila rekonstrukci,“ dodal Novák.