Show startuje ve čtvrtek 15. září, kdy do Modřan zavítá herečka a zpěvačka Zora Jandová. Senioři se mohou těšit na odpolední hodinová vystoupení osobností, jimž mohou klást také dotazy.

„Na všechna setkání je pro naše seniory vstup zdarma,“ říká autorka projektu, místostarostka Jana Knoblochová.

Ačkoli je program „šit na míru“ seniorům z Prahy 12, do kina mohou i mladší ročníky a přespolní. „Rozhodně nekontrolujeme občanky. Pokud je někomu třeba 40, je z jiné části Prahy, ale má rád Zoru Jandovou, nemusí se bát přijít,“ zareagoval na dotaz Pražského deníku šéf komunikace na radnici Prahy 12 Jan Decker. Upozornil však na to, že vzhledem k omezené kapacitě kina je nutné si rezervovat vstupenky na radnici v Pískové ulici nebo v Klubech dříve narozených. Další Seniorská setkání se v Praze 12 letos uskuteční ještě 13. října, 17. listopadu, 8. a 15. prosince.

„Domlouváme se s dalšími zajímavými osobnostmi, ale jména bych zatím nerad zveřejňoval,“ dodal Decker.

Představení pro seniory nabízí i další pražská kina. Většinou však jde o standardní projekce, jejichž jediným rozlišovacím znamením je to, že začínají v časných dopoledních či odpoledních hodinách a vstup je na ně zhruba o 20 procent levnější než na „obyčejné“ kino.

Ve středu od 13.30 bude ve Světozoru Život v jednom dni, film, který vznikl pod producentskou záštitou Ridleyho Scotta a je sestřihem ze statisíců hodin materiálu, který natočili dobrovolníci kontaktovaná prostřednictvím internetu, když měli za úkol zachytit na kameru jeden obyčejný den. Z nesouvisejících materiálů vznikl překvapivě souvislý a divácky atraktivní film.

A třetí tip je projekce pro seniory v letenském Biu Oko. Ve čtvrtek od 10.00 tu budou promítat americký nezávislý snímek Win Win, který bez přehnaných efektů a typické hollywoodské rozmáchlosti rozehrává příběh muže, jenž kvůli dluhům přijme neobvyklý „přivýdělek“: péči o stárnoucího a psychicky nemocného pána. Doma o této své nové starosti nic neřekne, ale problémy na sebe brzy nenechají čekat. To když se ukáže, že stárnoucí pán má mladé rozhádané potomky, kterým se zachce pánova majetku.