Food festival zaujal jak české publikum, tak Ukrajince, kterým chce dát možnost se na chvíli rozptýlit a odvést pozornost od událostí v jejich domovině. 

„Hlavním záměrem festivalu je oslava sousedství. Ať už v tom smyslu, že jsou Ukrajinci největší v Česku žijící menšinou, tak ve smyslu dvou vzájemně si blízkých zemí, které události posledních dvou let spojily mnohem silněji, než tomu bylo v minulosti. Chceme dát prostor tomu nejlepšímu z ukrajinské gastronomie, co lze v Česku nalézt. A samozřejmě trochu odlehčit těžké časy – pokud se tady byť jen na moment každý z ukrajinských návštěvníků bude bezstarostně veselit, pak cíl je dokonale naplněn,“ doplňuje Michal Tošovský, programový ředitel Holešovické tržnice.

Holešovická tržnice nabídne v příštích dnech festival #5PROSTOR: pět koncertů uspořádaných na originálně nasvícených místech v areálu bývalých jatek.
#5PROSTOR v Holešovické tržnici. Koncerty budou na schodišti nebo parkovišti

Kromě jídla a pití se návštěvníci mohli těšit i na hudební doprovod od současně konající se akce#5PROSTOR, která nabízela od 16. do 20. května pět koncertů na pěti netradičních místech za doprovodu speciálního light designu. A právě v tento den vystoupila zpěvačka a producentka Dmitrievna, jejíž tvorba je silně ovlivněná berlínskou scénou.