Zapadlík, který se specializoval na realistické ztvárnění historických automobilů, má sběratele po celém světě. Jeho malby milují obdivovatelé veteránů a jeho díla vystavují muzea ve Francii, Anglii i USA. České poštovní známky s jeho auty se staly vyhledávaným sběratelským artiklem.

Zapadlíkovy práce mají celou řadu podob - od jednoduchých pérovek přes lavírované tuše až po akvarely a olejomalby. Byl také znalcem historie aut, která zobrazoval, jejich závodů, studoval automobilové karoserie i konstrukce.

"Obrazy Václava Zapadlíka se už vícekrát staly inspirací pro sběratele a modeláře historických vozidel u nás i v zahraničí. Z jeho kreseb je cítit vzrušení, obdiv a úcta ke staré technice. Dokáže přiblížit vytoužený ´veteránský ráj ´ v plné kráse," uvedl před časem pořadatel výstavy o Zapadlíkových obrazech František Vahala, pořadatel Zapadlíkovy výstavy nazvané Benzínové opojení, která se před dvěma lety konala v pražské výstavní síni Mánes.

Václav Zapadlík se narodil 23. září 1943 v Praze. Přestože se vyučil truhlářem, odmala tíhl k umění. V 70. letech začal své ilustrace publikovat v časopisech Automobil a Svět motorů. V roce 2012 začal pro Českou postu ilustrovat známky s automobilovou tematikou. Známky vyšly i v takzvaném sešitkovém vydání pod názvem Světová auta. V následujících čtyřech letech je pak následovaly sešitky Česká auta a také Škoda. V roce 2015 vyšla i knižní publikace s názvem Obrazy o 100 plnobarevných stranách, která zachycovala Zapadlíkovo dílo věnované veteránským závodům minulého století.