Na největší jeviště v České republice přináší tato inscenace kromě výpravných kostýmů, velkolepé scénografie a kvalitního hereckého obsazení i nevídané jevištní prvky, triky a kouzla.

Vůbec poprvé v historii se navíc po jevišti Kongresového centra prochází živý kůň s Popelkou a projíždí jím i kočár tažený koňmi. Nechybí ani reálný Popelčin věrný psík, holubi a sova Rozárka, již ovšem ztvárňuje akrobatická tanečnice.

LED obrazovky

Scénu doplňuje impozantní projekční stěna LED obrazovek k dotvoření iluze všech prostředí, jak je známe z filmové pohádky. Aby návštěvníci viděli i všechny herecké detaily a akce odehrávající se na velké scéně, využívá se i živého kamerového přenosu na další obrazovky na jevišti.

Nadšení z příprav neskrývá snad žádný z aktérů. „Popelka je tak krásná role, že se hraje sama. Je to nádherné,“ řekla Nikola Ďuricová, která by měla odehrát i páteční slavnostní premiéru. Filip Renč jí vymyslel doslova kaskadérské kousky. Společně s Kateřinou Klausovou a Sabinou Rojkovou, se kterými se alternuje, se totiž hned několikrát vznesou do výšin. A jedinou jejich pojistkou bude zmiňovaná tanečnice, která ztvárňuje Rozárku.

Další účinkující, Kateřina Sedláková, si zase vysnila roli Dory. „Když jsem zaslechla, že se bude dělat muzikál na motivy Tří oříšků pro Popelku, hned jsem si řekla, že je tam Dora a že by mě bavila. Mám totiž pocit, že záporné role se hrají samy a jsou vděčné,“ uvádí.

Netrpí zvířata?

I ona na jevišti přijde do styku se zvířaty a přiznává, že ji jejich množství překvapilo. „Jako člověk, který zvířata miluje, jsem s tím zprvu měla problém, aby tady netrpěla. Ale bylo mi vysvětleno, že pravidelně točí filmy a jsou na toto prostředí zvyklá. Pro děti to bude ale rozhodně obrovský šok, až živá zvířata v divadle uvidí,“ myslí si Sedláková, která se alternuje s Kamilou Nývltovou a Annou Slováčkovou.

S názorem Sedlákové se ztotožňuje i Veronika Žilková, která ztvární roli zlé macechy. „Tato role je snem každé herečky v mém věku. Popelek a princezen si člověk užije dost, ale teď se konečně dostane k rolím, které všem záviděl. Zlo je totiž přitažlivější než dobro,“ míní herečka.

Svobodovy písně

Vedle ní (a již zmíněných) se v dalších rolích objeví například David Gránský (princ), Pavel Trávníček (král), Mahulena Bočanová (královna), Karel Heřmánek starší (Vincek) či Milan Šteindler (preceptor). Pohádku doprovází živý orchestr, který bude hrát notoricky známé skladby a písně Karla Svobody.

„Když před několika měsíci výkonný producent oznámil, že v této show budou na jevišti živá zvířata včetně koní, brali jsme to jako ambiciózní, ale trochu nereálný sen,“ vzpomíná PR manažer projektu Petr Lepša a dodává: „Je skoro k neuvěření, že se to stalo skutečností, i když je to podle mě jen tou pověstnou třešničkou a tato pohádková inscenace bude nádhernou podívanou hlavně díky hereckým výkonům, skvělé výpravě a kreativní režii,“ dodává Lepša.