Poté si diváci, kterých podle pořadatelů dorazilo přes 13.000, vytleskali přídavky, mezi nimiž zaznělo i Saturday Night's Alright for Fighting od Eltona Johna. V roli předkapely se představila americká křesťanská formace Skillet.

Po úspěchu loňského turné k novému albu Here and Now se nejednoznačně přijímaní Nickelback, kteří vedle sympatií příznivců čelí kritice části hudebních publicistů, do Evropy vrátili s programem zahrnující největší hity posledních deseti let jako jsou Photograph a Burn It To The Ground i novější skladby When We Stand Together a Lullaby.

„Ty spousty lidí, kteří dorazili na naše koncerty, nás nadchly. Na hodně našich fanoušků se loni vstupenky vůbec nedostaly, byli jsme doslova zaplaveni žádostmi, ať se vrátíme, a navíc v Evropě hrajeme moc rádi," sdělil frontman kapely Chad Kroeger, kterého Darryl Sterdan z kanadského portálu Jam!Canoe označil za „druhého nejhoršího zpěváka všech dob" hned po Scottu Stappovi z Creed.

Show si diváky podmanila

Koncert zahájili Nickelback skladbou Animals z alba All the Right Reasons a show plná světel a efektních projekcí na třech velkých obrazovkách si diváky okamžitě podmanila. Chad Kroeger, který je zasnoubený s populární zpěvačkou Avril Lavigneovou, si získával sympatie komunikací s přítomnými fanoušky. Ti se bavili při pomalejších skladbách jako Far Away i rockově laděných kouscích typu Rockstar. „Skládáme a hrajeme obyčejné rockové písničky tak, jak je nejlíp umíme, a nejdůležitější pro nás je, že jimi dokážeme oslovit lidi," podotkl před časem baskytarista Mike Kroeger, bratr zpěváka Chada.

Skupina Nickeback během své kariéry dosáhla pěti nominací na cenu Grammy, obdržela tři ceny American Music Awards, dvanáctkrát získala ocenění Juno Awards a časopisem Billboard byla v roce 2009 jmenována Skupinou desetiletí. Celkem po celém světě prodala více než 50 milionů alb. Aktuální turné doprovází kompilace The Best of Nickelback Volume 1, která vyšla 4. listopadu a podle kapely rozhodně neznamená konec její kariéry. Další řadovou desku plánuje na léto příštího roku.