Součástí odpoledne se stala také prezentace výsledků kurzu loutkového divadla jednoho herce vedeného Vítem Bruknerem a představení Golem nastudované režisérem Karlem Brožkem. Včera pak měli příchozí možnost zhlédnout jak domácí inscenaci Mravenec a slon, tak i one-man show s loutkou hosta Matiji Solce ze Slovinska.

„Další hosté ze Slovinska se představí dnes s hrou pro jednu herečku, šest loutek a dva holoubky Pepelka. Večer pak přijde na řadu divadlo Mumerus z polského Krakova, které se bude prezentovat inscenací Dr K Hommage a Franz Kafka v režii Wieslawa Holdyse oceněnou polským ministerstvem kultury,“ uvedla za organizátory Jana Soprová.

Zítra podle ní vstoupí festival i do ulic. Připravovanou show Hledáme radost tak mohou zájemci vidět na trase Pidivadlo, kino Oko, Strossmayerovo náměstí a Letenský park. Večer potom v Pidivadle vystoupí s hrou Doktor Johanes Faust bratislavské divadlo Ludus v režii Andreje Pachingera.

Nejmenším divákům budou určena středeční a čtvrteční dopolední představení O Červené karkulce v režii Pavla Poláka a Mikulkovy pohádky v režii Waldtraut Ritterové. „Po oba dny se v Pidivadle uskuteční také konference Loutky včera, dnes a zítra (Proměny loutky v podmínkách technického rozvoje), na které vystoupí nejen renomovaní odborníci a pedagogové loutkářského umění na VOŠH, ale také hosté ze Slovenska, Polska a Slovinska,“ doplnila Soprová.

Celá akce je součástí projektu JPD 3 Loutkářské umění financovaného z prostředků Evropského sociálního fondu, prostředků státního rozpočtu a dotace poskytnuté hlavním městem Praha.