"První věc, Tichá noc, jsem začal točit v únoru. Vůbec jsem už nechytal vánoční atmosféru, tak Daniel přinesl malý stromeček a druhý den jsme nahráli vše, co bylo třeba," řekl ke svému prvnímu albu s vánočními písněmi Margita.

Předchozí Margitovo album Melancholie z roku 2014 bylo za prodej oceněno platinovou deskou. Nahrávka věnované hudbě na pomezí žánrů se hned po vydání ocitla na první pozici prodejního žebříčku TOP 50 popových tuzemských desek. Následně opanovala na 16 týdnů první místo v hitparádě nejprodávanějších alb klasické hudby. Celkem se ho podle vydavatelství Supraphon prodalo přes 6000 nosičů.

Ještě tento týden odjíždí Margita se svoji manželkou, popovou zpěvačkou Hanou Zagorovou, na dovolenou do Španělska. Koncem srpna pak odlétá do Spojených států. "Hostuji tři měsíce v Chicagu. V tamní Lyric Opera budu zpívat roli boha Logeho ve Wagnerově opeře Zlato Rýna," sdělil.

Pěvcova manželka, která shodou okolností také zanedlouho vydá nové album, bude mít 6. září sedmdesátiny. S manželem je oslaví se zpožděním. "Bohužel, v té době mi ve Spojených státech začínají zkoušky a nikdo mě neuvolní. Ale Hanka pak na měsíc přiletí, tak to oslavíme v Chicagu. Moje narozeniny oslavíme dnes, ale její dopředu ne. Na to jsme příliš pověrčiví. Pokud dostaneme dárky předem, tak je neotvíráme," podotkl světově uznávaný pěvec, jehož pracovní program je naplánován na několik let dopředu.

Margita před dvěma lety představil rozšířené vydání knihy Bez omezení. Publikaci, v níž se ohlíží za svým životem, napsala Michaela Zindelová. Margita knihu prokládá i otevřenými názory na operní profesi, přátelství a lásku. Upřímně také hovoří o svém soukromí.

Před 30 lety Margita zvítězil na Mezinárodním hudebním festivalu Pražské jaro a v srpnu téhož roku získal angažmá v opeře Národního divadla v Praze. V této době (1987-1991) byl současně sólistou vídeňské Volksoper. V roce 1992 přešel do stálého angažmá ve Státní opeře Praha, kde působil do roku 1994. Vystupuje převážně v zahraničí, zpíval v nejslavnějších operních domech, jako jsou milánská La Scala, londýnská Covent Garden a newyorská Metropolitní opera.