Janečková zpívá od svých čtyř let. Hudební odborníci vyzdvihují především její hudební vyzrálost, intonační čistotu a kultivovanost hlasu. Ze všech hudebních žánrů ji prý od malička nejvíce fascinovala opera. Své hudební vzdělávání v současné době kombinuje s docházkou do školy. „Není v tom žádný problém, já nezpívám každý den, ale maximálně jednou za týden. Kdybych zpívala každý den, tak se mi to přestane líbit. Takže se školou žádný problém není,“ řekla Janečková, která navštěvuje soukromé hodiny zpěvu u vyhledávané operní pěvkyně a pedagožky Evy Dřízgové a po skončení základní školy se chystá studovat operní zpěv v zahraničí.

„Se zájmem jsem sledoval její cestu Talentmanií a jsem si jistý, že o ní ještě budeme slyšet mnoho let,“ uvedl Gott. Dodal, že v dnešní uspěchané a stresující době byl pro něj a jeho ženu poslech nahrávky Janečkové „pohlazením“.

Patricia Janečková se narodila 18. června 1998 v Německu. Rodiče jsou Slováci, od malička žije v Ostravě, kde je její otec, kontrabasista Martin Janeček, v angažmá v Janáčkově filharmonii.

První kontakty s operním jevištěm absolvovala už jako členka Operního studia Divadla Antonína Dvořáka v Ostravě. V deseti letech zvítězila v konkurzu ostravské Janáčkovy filharmonie a dostala poprvé možnost zpívat se symfonickým orchestrem. Debutové album nazpívala ve spolupráci se slovenským hudebním skladatelem, dirigentem a producentem Oskarem Rószou, který je známý spoluprací s Janou Kirschner nebo Richardem Müllerem.