V tom případě jde o jednu z koncertních událostí roku! Ozzyho sólová kariéra trvá už téměř třicet let. Přesně od roku 1979, kdy dostal vyhazov ze slovutných Black Sabbath. Drogami zničený a psychickými problémy zmítaný zpěvák našel spasitele v dceři bývalého manažera Black Sabbath Sharon Ardenové. Ta postavila Ozzyho zpátky na nohy a také na koncertní pódia. Šikovná manažerka se stala později paní Osbournovou. Pod její taktovkou ukázal Ozzy záda svým bývalým kolegům z kapely a jízda ve stylu „úspěch střídá skandál“ mohla pokračovat.

"Postřílel jsem 34 našich koček."

Všechna jeho alba osmdesátých a devadesátých let se stala v USA minimálně dvouplatinová. Prodeje šly ovšem ruku v ruce s osočováním ze satanismu, podněcováním k sebevraždám nebo obviněním z toho, že zpěvák vraždil zvířata. Některé věci přiznal i sám Ozzy. „Byl jsem tak mimo z drog, že mi z toho hráblo. Zašlo to tak daleko, že jsem postřílel všech 34 našich koček. Manželka mě našla pod pianem se zbraní v jedné ruce a kudlou v druhé,“ uvedl později pro časopis GuitarLegends.

V hudebním životě ale Ozzy dělal jeden významný zářez za druhým. Nejenom přímo svými nahrávkami, ale například i tím, že v roce 1986 s sebou vzal na americké turné nadějné kalifornské mladíky, kteří si říkali pompézně Metallica. Právě šňůra s Ozzym je vystřelila na oběžnou dráhu za gigantickou kariérou. V podobně bohumilé, i když rozsahem větší aktivitě pokračuje Osbourne doteď. Jeho putovní festival Ozzfest podpořil od druhé poloviny devadesátých let desítky nadějných kapel.

V současné době Ozzy propaguje svou aktuální desku Black Rain. Ta se po vydání koncem května vyšplhala na třetí místo v americkém řebříčku Billboard, což je historicky nejlepší Osbournovo umístění. Chválou nešetří ani kritika. Po slabším albu Down to Earth (2001) tak Ozzy slaví veliký návrat. 26. června 2007večer bude chtít svou pozici metalového mága potvrdit také v Praze.