Občanské sdružení JSAF má více než desetiletou zkušenost s provozováním městského kina v Jihlavě a stojí za Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Jihlava. „Kino Oko chceme zachovat jako kino Prahy 7. To znamená promítat distribuční filmy, aby za nimi obyvatelé lokality nemuseli jezdit do jiných městských částí,“ nastiňuje závazky sdružení Andrea Slováková, media manager.

Večerní projekce by se ale měly zaměřit na filmy dokumentární i festivalové. Oko se tak pokusí nabídnout alternativu, která by k návštěvě zlákala i obyvatele dalších pražských čtvrtí. Mělo by se proto v budoucnu stát reprezentativním místem pro český dokumentární film. Vzhledem k tomu, že rozhodnutí, kdo bude novým provozovatelem, padlo na začátku července a program kin se buduje v horizontu několika měsíců, bude moci nový provozovatel přistoupit na navržené programové schéma až od nového roku.

Přesto se už v průběhu října, listopadu nebo prosince v programu objeví například ozvěny Mezinárodního festivalu studentských filmů Fresh Film Fest nebo pražská část přehlídky gay a lesbických filmů Mezipatra. Podle vyjádření Adolfa Vodrážky, ředitele Kulturního domu Vltavská, který kinosál a přilehlé prostory pronajímá, má za sebou bio Oko teprve první etapu rekonstrukce. Ta se týkala inženýrských sítí, vestibulu a vybudování kinokavárny. Kdy a v jakém podobě dojde i na modernizaci zbylých prostor včetně kinosálu a jeho technického vybavení, nyní závisí na financích. Vpořadí už druhé slavnostní otevření Bia Oko 31. října příznačně doprovodí premiéra českého dokumentu Miloslava Nováka Mír s tuleni.