Muzikál nabídne příběh ze současnosti vyprávěný prostřednictvím Ledeckého vánočních písniček. V představení nastudovaném režisérem Radkem Balašem vystoupí například Linda Rybová, Filip Blažek, Marek Vašut, Petr Kostka, Petr Štěpánek, Naďa Konvalinková, Luba Skořepová, Jana Švandová, Martin Dejdar či Aleš Háma, informovali dnes novináře tvůrci muzikálu.

„Práce na libretu byla velmi intenzivní a myslím si, že nastalo neuvěřitelné kreativní propojení, které navíc bylo spojeno s Jankovou zkušeností, kterou má ze svých předešlých muzikálů,“ uvedl autor libreta, televizní dramaturg Jan Potměšil. Podle Ledeckého společně s Potměšilem od začátku spolupráce věděli, že hlavní myšlenka muzikálu bude, že věřit je někdy daleko důležitější než znát.

„Jsou zrovna Vánoce ta pravá chvíle pro zázrak? A co všechno je pro něj každý připraven a ochoten udělat? A obětovat?,“ ptá se Ledecký v muzikálu, jehož hlavní dětský hrdina Tomáš slaví Vánoce jako narozeniny a všechny vánoční atributy jsou pro něho cizí, protože v den svého narození přišel o maminku. Nový pohled na Vánoce získá díky Veronice, studentské lásce svého otce Marka, který se s ní nečekaně potkává na firemní oslavě. Oba však mají své důvody bránit se vážnému vztahu.

Janek Ledecký se stal známým především jako zpěvák skupiny Žentour, jejíž debutové album 001 vyšlo v roce 1987, poslední Žentour 005 se objevil v roce 1992, kdy se Ledecký vydal na sólovou dráhu. Poté se proslavil jako autor úspěšných muzikálů Hamlet, který měl 1200 repríz a mohli jej vidět i slovenští a korejští diváci, a Galileo, který má na kontě 500 repríz.

Oblíbenou vánoční píseň Sliby se maj plnit o Vánocích napsal v roce 1993, za dva roky dopsal devět dalších a vydal vánoční album.