Hned v úvodu koncertu natěšené davy čekala velká show tvořená videoprojekcemi a světelnými efekty, do kterých čtyřiadvacetiletá Newyorčanka vystupující v extravagantních převlecích začala zpívat Dance in the Dark z alba The Fame Monster.

Dlouho před začátkem koncertu proudily do haly davy lidí. Mnozí se ještě na poslední chvíli snažili sehnat u překupníků vstupenky, jejichž cena se na černém trhu vyšplhala na 3500 korun. Mezi diváky bylo i mnoho známých osobností. Přišla například prezidentova manželka Livia Klausová s vnoučaty nebo zpěvák Petr Kotvald.

Příběh z New Yorku

Zpěvačka už dříve řekla, že její nynější představení vypadá víc jako muzikál a méně jako koncert. Jednotlivá čísla spojuje příběh z New Yorku. Lady Gaga a její přátelé tam jdou na ples příšer a ztratí se. Zazní hity jako Poker Face, Lovegame, Paparazzi, Bad Romance či Telefon.

Lady Gaga má za sebou velmi úspěšný rok. Na nedávném předávání Evropských hudebních cen televizní stanice MTV získala tři ocenění – jako nejlepší zpěvačka, za nejlepší píseň i za nejlepší popový počin.

Zpěvačka, občanským jménem Stefani Joanne Angelina Germanottaová, se narodila italským rodičům. Přezdívku Lady Gaga si zvolila podle písničky Radio Gaga od skupiny Queen. V roce 2008 vydala úspěšné album The Fame, které je podle ní o tom, „že se každý může cítit slavný“.