Tragikomedie upoutá diváky svou poezií a jemným humorem, řekla mluvčí činohry české první scény Kateřina Ondroušková. Podle Špinara jde o vtipný a zábavný text, který v sobě nese silné a tragické momenty. "Příběh umírajícího člena rodiny, nenaplněná láska, partnerská i rodičovská - to vše posouvá hru z konverzační komedie k hluboké výpovědi," uvedl režisér.

"Po dlouhém čekání je to zásadní role, jejíž téma je pro mne velmi osobní. Lily je žena s velkým tajemstvím, jehož odkrývání je mimořádně vzrušující," řekla Preissová.

Na nevšední životní dráhu britské autorky Rebeccy Lenkiewiczové, která se narodila v roce 1968, upozornil dramaturg Milan Šotek. "Ze zaplivaného nočního baru, kde se živila jako tanečnice, dospěla až do Olivier Theatre, hlavní scény londýnského Royal National Theatre. Stala se tak vůbec první žijící dramatičkou, jejíž text byl na tomto prestižním jevišti uveden. Konkrétně text Her Naked Skin (2008) o lásce dvou sufražetek v předvečer první světové války," dodal Šotek.

K divadlu Lenkiewiczová přišla jako herečka, nakonec se rozhodla pro dráhu autorky, a to nejen divadelní. Vedle bohaté práce pro rozhlas stojí například za scénářem k filmu Paweła Pawlikowského Ida, jenž roku 2015 získal Oscara za nejlepší cizojazyčný snímek. Je také autorkou nové verze Strindbergovy Slečny Julie či Zkrocení zlé ženy a Bouře podle Williama Shakespeara.