I přes kladné odezvy na Ladronku plánují pořadatelé návrat na místa, jako jsou Kampa, Střelecký ostrov a Kinského zahrada. O návratu do centra města v současnosti jednají se zastupiteli Prahy 1. „Jednání o přesném umístění akce se zatím protahuje. S jistotou můžeme o umístění festivalu říci pouze to, že náš plán je nyní takzvaně na vodě. Nevzdáváme to," přibližuje organizátor festivalu David Gaydečka.

Velkou výzvou je pro pořadatele prý Střelecký ostrov. Někdejší tradiční dějiště festivalu totiž prošlo v posledních letech rekonstrukcí za 80 milionů korun a akci typu United Islands od svého otevření na podzim loňského roku zatím nehostilo.

„Budeme rádi, pokud bude dál fungovat jako místo pro společenská setkávání. Navíc bychom rádi dokázali, že po skončení festivalu bude ostrov vypadat jako před jeho začátkem. Nicméně, vzhledem ke zmenšení kapacity ostrova po rekonstrukci plánujeme přesun hlavní scény do Kinského zahrady na Praze 5," uvádí Gaydečka.

Hlavní hvězdy a zahraniční objevy festival oznámí v březnu příštího roku. Do nového roku již nyní festival představil jedenáctku tuzemských kapel, o kterých se bude podle organizátorů mluvit. Mezi objevy pro rok 2014 jsou posluchačům klubové scény už možná povědomé kapely Nylon Jail, Vložte kočku, Voila!, Lanugo, Kieslowski, Palermo nebo Love Earth. Většina z nich koncertovala na minulých ročnících Klubové noci nebo open air části festivalu.

Půjde rozhodně o zajímavou podívanou: minimálně desky My Heart Soars Like a Hawk (od olomouckých indie country progresivních Nylon Jail), Seat (od pražských emo-elektroniků Vložte kočku) či Still Life (od synthpopových, rovněž pražských, Palermo) totiž patří k tomu nejlepšímu, co se u nás v roce 2013 urodilo. Na nože, od pražského dua Kieslowski, zase patří k tomu nejlepšímu z roku 2012.

Pro kapely, které si chtějí na festivalu zahrát, připravili pořadatelé na webu www.unitedislands.cz novou cestu, jak se k účinkování na festivalu snadno přihlásit.

United IslandsJedenáctý ročník největšího pražského multižánrového festivalu se bude konat ve dnech 19. až 21. června 2014. Nabídne tradičně kvalitní, byť třeba zatím ne tak známá jména české i zahraniční hudební scény.