Jan Gregar
ředitel festivalu Praha Žije Hudbou
Záleží na konkrétní podobě. Celkově došlo ke zmírnění nejrůznějších omezení, což by mohlo kultuře prospět. Uvidíme, jak se k tomu postaví magistrát. Osobně si myslím, že v letních měsících by nočni klid měl začínat později. Je samozřejmě těžké najít rovnováhu ve vztahu k místním obyvatelům, ale na druhou stranu je často velká škoda, že kulturní produkce musí plošně končit dříve, než by jí slušelo. Chceme, aby Praha byla městem, které chodí spát a vstává se slepicemi?

David Gaydečka organizátor United Island a Metronome festivalu
Nejsem příznivcem centrálního řešení, nepřipadá mi to jako vhodná cesta. Různá místa a dny v roce mají různé zvyklosti. Je samozřejmě žádoucí, aby se při každé akci bral ohled na místní. V inspirativních městech a světových metropolích to ale žije i po 22. hodině. Byla by nesmírná škoda, kdyby se Praha po desáté večer proměnila jen v nudné město duchů.

Bohdana Rambousková PR manažerka Prague Pride
Naše večerní programy končí vždy ve 22 hodin. Respektujeme platná pravidla a nemáme s tím problém. Je potřeba si navzájem vyjít vstříc.

Martin Poštaředitel Signal Festivalu
Signal je z podstaty noční akce a možné zpřísnění podmínek by velmi výrazně festival omezilo. Hladinu zvuku se snažíme minimalizovat už při tvorbě programu. Kde to není možné, komunikujeme před i během akce s místními lidmi. U některých instalací, třeba videomappingů, je zvuk nedílnou součástí díla. Musí se ozvučit velký prostor, projekci totiž sledují desetitisíce diváků najednou. Signal Festival probíhá jednou v roce po dobu čtyř večerů. Věříme, že si svým významem výjimku zaslouží.

Tomáš Zdeněk programový ředitel Cross Clubu
Po desáté hodině nepořádáme akce venku. Vždy se přesouváme dovnitř. Stížnosti na hluk řešíme přímo se sousedy a zatím žádný velký problém nevznikl. V západních zemích jsou právě akce po desáté hodině velice navštěvované a dokáží rozvířit energii a život ve městech. Celý noční klid mi navíc přijde jako silně postkomunistická záležitost.

Čtěte také: Hluk z letních koncertů musíme občas přežít