Adaptaci filmového scénáře má na svědomí režisér inscenace Petr Štindl a umělecký šéf divadla Dodo Gombár. Jako ústřední dvojici andělů Damiela a Cassiela se představí Marek Pospíchal a Patrik Děrgel, ženu, do které se Damiel zamiluje, hraje Zuzana Onufráková. Jako zvláštní host vystoupí Ladislav Frej, který si zahraje tak trochu sám sebe. Nejednoznačnou postavu herce, jenž ve filmovém zpracování ztvárnil Peter Falk alias poručík Columbo. Děj hry se odehrává v současnosti, posunuty jsou i některé postavy - adaptátoři se inspirovali také scénami, které se ve filmu nakonec neobjevily, ač jsou ve scénáři.

Diváci se mohou těšit na příběh andělů, kteří mohou pozorovat, ale nemohou zasahovat a hlavně cítit a lidí, kteří mohou takřka všechno, ale nedělají nic, protože ztratili dětskou schopnost úžasu, bude přístupný jak těm, kdo film znají, tak těm, kdo jím zatím zůstali nezasaženi.

Ve hře Nebe nad Berlínem hrají Marek Pospíchal, Patrik Děrgel, Zuzana Onufráková, Stanislav Šárský, Ladislav Frej, Miroslav Hruška, Klára Cibulková, David Punčochář, Apolena Veldová, Jaroslav Šmíd a Kristýna Frejová.