Inscenaci nastudoval oscarový režisér Miloš Forman. Spolupracoval se svými syny, Petrem jako spolurežisérem a Matějem jako autorem scény. Hudebního nastudování se ujal Libor Pešek, který řídil sedmdesátičlenný orchestr české první scény včetně bigbandové sekce.

Autorem instrumentace byl Marek Ivanović. Jako Uli se dnes představil Petr Stach, Vanilkou byla Jana Malá, advokátem Petr Píša a listonošem Jiří Suchý. V roli tety z Liverpoolu vystoupila Zuzana Stivínová, krásnou dívku ztvárnila Jana Fabiánová a harmonikáře Miroslav Lacko. Premiéra dalšího obsazení se uskuteční v pondělí. V něm figurují například Jitka Molavcová, Zbyněk Fric, Tereza Hálová, Tomáš Trapl a Petr Macháček.

Na premiéru přišlo mnoho politických a kulturních osobností, mimo jiné bývalý prezident Václav Havel, předseda vlády Mirek Topolánek či herec Jan Tříska. Tvůrci inscenace tento týden na setkání s novináři uvedli, že původně komorní projekt museli kvůli prostředí historické budovy české první scény pojmout jako "velké plátno". Změn doznala především hudební stránka představení, které režisér Miloš Forman rozšířil písněmi ze Suchého inscenace Sekta.