Senioři starší 60 let mají spolu s doprovodem vstupné za poloviční cenu.

„Benefiční představení u příležitosti Mezinárodního dne seniorů je tradicí, za kterou jsme Národnímu divadlu vděční. Pro dvě třetiny hlediště nabízí slevy divákům starším 60 let a jejich doprovodu, kteří mohou získat vstupenky za poloviční cenu. Zveme proto všechny, aby společně s námi oslavili svátek seniorů a zakoupili si vstupenky na představení," říká Jan Lorman, ředitel spolku Život 90.

Na benefičním představení pro Život 90 zazní opera Antonína Dvořáka Jakobín. Základní vstupné na představení je 900 korun. Tuto cenu mohou diváci libovolně navýšit ve prospěch potřebných seniorů. Výtěžek večera použije organizace na poskytování pomoci seniorům v nouzi. Představení se zúčastní řada osobností českého uměleckého i politického života v čele s Věrou Čáslavskou.

Spolek Život 90 pomáhá seniorům už 24 let. Jeho páteřní službou je jediná bezplatná nonstop fungující linka důvěry pro seniory Senior telefon nebo tísňová péče, která umožňuje stovkám lidí ve vysokém věku žít doma. Před představením poděkuje Život 90 významným dobrovolníkům a sponzorům.

Cena Makropulos

Ministr zdravotnictví již tradičně udělí Cenu Makropulos mimořádnému projektu na podporu seniorů. Vstupenky na benefiční večer Národního divadla si lze zakoupit přímo na recepci Života 90 (ulice Karoliny Světlé 18, Praha 1), prostřednictvím e-mailu: vstupenky@zivot90.cz nebo na telefonu 222 333 555.

Pro diváky starší 60 let a doprovod jsou k dispozici vstupenky s 50procentní slevou v pokladně Národního divadla. Pomoci můžete také zasláním dárcovské SMS ve formátu: DMS ZIVOT90 na číslo 87 777.

Michaela Sladká, autorka je mluvčí spolku Život 90