„Nápad vznikl před zhruba čtyřmi lety, kdy jsme koupili dosluhující nákladní loď Niké a začali jsme se sháněním peněz na její přestavbu," řekl Adam. Pod rukama řemeslníků se loď začala v přístavu v Děčíně proměňovat loni v létě.

„V tuto chvíli finišujeme tak, abychom mohli loď nejpozději 22. června zakotvit v Praze," uvedl. Před tím se Niké přestaví v několika městech na Labi. Například v Děčíně bude na začátku června hostit koncert Dana Bárty.

Organizátoři chtějí, aby loď sloužila nejen pro koncerty, ale i pro výstavy, přednášky a divadelní představení. Součástí bude velké koncertní pódium na palubě a Cargo Café s knihovnou.

„Projekt vnímáme jako zajímavou možnost zpestření kulturního života v Praze 7. Pokud se jej podaří přivést k životu, vznikne zde nové originální multifunkční kulturní centrum a zároveň dojde k oživení vltavského nábřeží, o což také usilujeme," řekla radní pro kulturu Hana Třeštíková. „Držíme organizátorům palce, aby jim dobře dopadla další jednání a projekt se zrealizoval," doplnila.

Čtěte také: Z nákladní lodě se brzy stane galerie. V létě zakotví v Praze