"Alma Quartet na svém pražském debutovém koncertu zahraje dva smyčcové kvartety terezínského skladatele Erwina Schulhoffa, skladbu Ainsi la nuit Henryho Duttileuxe a druhý smyčcový kvartet minimalistického skladatele Philipa Glasse," uvedl Jouza. Jejich koncert zároveň zahájí slavnostní uvedení beta verze nové webové aplikace na pořádání domácích koncertů.

"S hráči jsme se potkali letos po jejich koncertě s Royal Concertgebouw Orchestra na festivalu Pražské jaro. Když viděli ukázku aplikace, bez váhání nabídli, že přiletí a podpoří nás," uvedl koordinátor vývoje nové aplikace Petr Šulíček.

Podle něj je koncertní aplikace ve vývoji rok a půl. "Pracujeme na ní se studiem Perfect Planet. Představíme verzi, do které je zatím možné vpustit první uživatele na testování. Po důkladném ověření její spolehlivosti plánujeme aplikaci v několika měsících zpřístupnit veřejnosti," dodal.

Střecha Lucerny se v minulosti už několikrát otevřela veřejnosti. Naposledy se tak stalo na přelomu srpna a září, kdy se na 15 dní proměnila po vzoru francouzských střech se zahradou v zelenou louku se slepicemi, králíky a kozou. Na jaře se střecha stala jedním z 18 míst, které hostily dvanáctý ročník Noci literatury. Kromě Lucerny pořadatelé zpřístupnili například i podzemní tunely Národního divadla.