Koncert zahájila skladba Living in the Past z alba Jethro Tull Stand Up z roku 1969. Zakladatel a vůdčí osobnost světově proslulé kapely, která od prvního vystoupení v roce 1968 v Londýně odehrála více než 3000 koncertů ve 40 zemích, i přes zaplněné jeviště strhával od začátku pozornost především na sebe.

S typickou flétnou v ruce, kterou místy, například v písní Cheap Day Return, vyměnil za mandolínu, pobíhal po pódiu, žertoval a ve známém postoji hrál na jedné noze.

Vedle členů PKF - Prague Philharmonia Andersona doprovázela čtyřčlenná skupina, ve které vynikal klávesista a dirigent John O' Hara. Ten se mimo jiné blýskl moderní úpravou Bachova Prelude in C Major. Kytarista Florian Opahle zase sklidil aplaus za svoji ‚metalovou' verzi Bachovy Toccaty and Fugue in D Minor.

Bachovo Bourrée se symfonickým orchestrem

Před pauzou Anderson nadšeným divákům přednesl oblíbené Bachovo Bourrée. „Jethro Tull jsem na vlastní uši slyšel už mnohokrát, ale se symfonickým orchestrem to dostalo další rozměr," konstatoval jeden ze spokojených diváků.

V druhé části programu došlo především na skladby Jethro Tull. Zazněly oblíbené hity jako Thick as a Brick, Too Old to Rock ‚n' Roll: Too Young to Die nebo Aqualung, mezi které Anderson vložil píseň Pastime with Good Company složenou králem Jindřichem VIII. na začátku 16. století. 

Ian Anderson každoročně absolvuje na stovku koncertů, o neutuchající oblibě u českého publika svědčí skutečnost, že každé jeho zdejší vystoupení je zpravidla vyprodané.