„Hlavní myšlenkou Recyklus Tour je zrecyklování Tomášových starších písniček v novém aranžmá," uvedla Drvotová. Série koncertů po 13 českých a slovenských městech začne 30. září v Havlíčkově Brodě.

Písničky vybrali fanoušci 

Klusovi příznivci vybrali po čtyřech skladbách z jeho debutového alba Cesta do záhu(d)by (Marie, Pocity, Do nebe, Až…) a z nahrávky Proměnamě (Napojen, Nezapomínej, Noe, Jsem).

Dvě skladby jsou z alba Racek (Nina, Sibyla) a po jedné z desek Hlavní uzávěr splínu (Chybíš mi) a Anat život není (Přeju Ti). Vybrané skladby se také objeví na připravované desce.

Zpěvák roku 

Na koncertech zaznějí nejen tyto písničky vybrané spřízněnou veřejností, ale také oblíbené písně kompletní Cílové skupiny Tomáše Kluse, jejímiž členy jsou Jiří Kučerovský, Petr Škoda a Jan Lstibůrek. Příznivci se navíc mohou těšit na novou skladbu.

Přestože se Klus na veřejnosti naposledy představil loni v září a ohlasy hudební kritiky na jeho poslední desku Anat život není byly spíše negativní, letos popáté zvítězil ve čtenářské anketě Žebřík jako zpěvák roku.

Odmítnutí slavíka 

Klusova deska Proměnamě se stala nejprodávanějším albem roku 2014. Před čtyřmi lety porazil v anketě Český slavík Karla Gotta, později se rozhodl anketu bojkotovat kvůli údajné cenzuře kontroverzního rappera Martina Pohla vystupujícího pod jménem Řezník.

Své fanoušky Klus požádal, aby mu do ankety hlasy neposílali. Přesto skončil předloni a loni v Českém slavíku v kategorii zpěváků na druhém místě, ceremoniálu se však nezúčastnil.

Čtěte také: Farna slaví deset let klipem Na ostří nože a koncertem v Praze