Uskuteční se 16. a 17. května vždy od 10 do 18 hodin v historických prostorách Novoměstské radnice na Karlově náměstí v Praze. Interaktivní formou představí výběr ze současných řemesel v celé jejich šíři.

Návštěvníci tak budou mít příležitost se seznámit s živými řemesly a jejich praktickým využitím v dnešní době. Také si budou moci přímo na místě některé činnosti vyzkoušet a zakoupit hotové výrobky od přítomných řemeslníků.

I profese s nádechem dávných časů jako kovář, keramik, vlásenkář, dráteník, zlatník či sedlář s radostí návštěvníky na vlastní oči přesvědčí, že heslo zlaté české ručičky, není jen prázdný pojem.

Široký záběr trhu doplní prodejní přehlídka textilního a koženého zboží, výrobků ze skla, dřeva nebo cínu, smaltovaných šperků i jiné bižuterie, hraček, modelů, stavebnic a dalších výrobků. V nabídce pro návštěvníky nechybí ani možnost nechat se zdarma učesat a nalíčit.

Velký trh doplní i výstava kovaných výrobků žáků řemeslných uměleckých škol oceněných na různých soutěžích.

Velká poezie a síla

„Dobře odvedená řemeslná práce zkrášluje svět kolem nás. Proces, kdy na začátku je hmota a představa, jak by se měla hmota přetvořit, v sobě má velkou poezii a sílu. Možná si to obtížně vztáhneme na taková řemesla jako je instalatér nebo automechanik, ale i tato práce s podílí na tom, v jakém světě žijeme. A naším záměrem bylo tímto velkým řemeslným trhem alespoň kousek toho kouzla přeměny zachytit a sdílet s našimi návštěvníky" vysvětluje ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Chybět nebude ani lákavé občerstvení po celý den. Vstup je pro všechny návštěvníky volný.

Řemeslný trh pořádá Novoměstská radnice, příspěvková organizace Městské části Prahy 2 a informační portál České řemeslo ve spolupráci s projektem magistrátu Hlavního města Prahy „Řemeslo žije".

Pozvánka na velký řemeslný trh na Novoměstské radnici v Praze.