Muž z La Manchy je muzikál Mitche Leigha, Dala Wassermana a Joe Dariona, který získal několik prestižních cen Tony. Je inspirovaný známou knihou Don Quijote a skutečným příběhem Miguela Cervantese.

„Je to hra ve hře, kde se mísí fikce s realitou. Počínaje samotným Cervantesem, který ve vězení na svou obhajobu inscenuje hru Don Quijote. Hra je inspirovaná skutečným soudním procesem se Cervantesem," uvedl producent hry Bob Boudreaux.

V hlavní roli se představí Lane Davies známý ze seriálů Santa Barbara nebo Dallas, společně s Jerry Winsettem, se kterým hráli toto představení již mnohokrát.

Herec Lane Davies jako Don Quijote.„Muzikál jsme hráli v USA a vždy jsem měl po boku Jerryho Winsetta, který hrál Sancho Panzu. Ani v Praze tomu nebude jinak. Jsem na tohle dost pověrčivý. Muž z Lamanchy měl na Brodway ohromný úspěch, získal cenu Tony, což je obdoba české Thalie," řekl Lane Davies, který se představí v roli Dona Quijota.

V muzikálu si zahraje i britská velvyslankyně Jan Thompson OBE, která už patří mezi stálé herce Prague Shakespeare Company. V muzikálu účinkuje i Anna Fialová, úspěšná účastnice reality show Tvoje tvář má známý hlas.

Premiéra muzikálu Muž z La Manchy se uskuteční v pražském Divadle Na Prádle ve čtvrtek 18. května od 19 hodin. Muzikál je v angličtině s českými titulky od Pavla Šruta a je podpořen Institutem Cervantes v Praze.