„Fernando Velázquez se dokonce ujme dirigentské taktovky a všechny své skladby odřídí sám," prozradil ředitel festivalu Nikola Bojčev.

Kromě Velázquezovy hudby zazní ukázky z populárních filmů Království nebeské, Jak vycvičit draka 2, Letopisy Narnie, Princ z Persie: Písky času, Xmen: Poslední vzdor, Doba ledová 2 nebo Shrek. Tento program vzniká pod záštitou britských autorů, skladatelů Harryho Gregsona-Williamse a Johna Powella.

Organizátoři slibují řadu vizuálních efektů a velkoplošných projekcí. „Chceme oproti minulým ročníkům ještě víc vtáhnout diváky do dění. Zkrátka bude to neobyčejný koncert," dodal Bojčev.

Pozvánka na pražský galakoncert Hudba Hollywoodu.V rámci galavečera vystoupí Český národní symfonický orchestr, Kühnův smíšený sbor, sopranistka Markéta Mátlová a spolu s nimi ještě britský dirigent James Shearman.

Ohlédnutí za minulými ročníky

Festival Film Music Prague v minulosti přivítal oscarové skladatele Elliota Goldenthala (Vetřelec 3), Jana Kaczmarka (Hledání Zeme-Nezemě) nebo Rachel Portmanovou (Čokoláda).

Velký úspěch měl loňský koncert skladatele Patricka Doylea, který v Praze uvedl hity jako Harry Potter a Ohnivý pohár, Zrození planety opic, Frankenstein, Hamlet nebo Rozum a cit.

„Loňský ročník Film Music Prague byl vyprodaný a my moc doufáme, že se to podaří i letos. Část výtěžku chceme opět věnovat na výzkum rakoviny a v programu také připomeneme desáté výročí cunami v jihovýchodní Asii. Věříme, že si lidé přijdou poslechnout nádhernou filmovou hudbu v podání skvělého světového skladatele a dirigenta a že si opět odnesou úžasný zážitek," podotkla mluvčí festivalu Zlata Jílková.

Podrobnosti o chystaném koncertu „Hudba Hollywoodu" najdete na webových stránkách www.hudbahollywoodu.cz. Vstupenky jsou již v předprodeji.