Show o Máše a medvědovi se do největší české haly vrací po dvou letech. Výpravné představení na motivy celosvětově populární animované pohádky Máša a medvěd je světovým unikátem, licenci na ní získala spolupořadatelská společnost Comunique přímo od producenta pohádky Máša a medvěd, studia Animaccord.

Fanoušci roztomilého, ale nezbedného děvčátka Máši a jejího oddaného ochránce medvěda Míši, se mohou těšit na výjimečný zážitek. „Celý děj provází písně Ondřeje Soukupa, které otextovala Gabriela Osvaldová. Ty doplňují dění na ledě, o které se postarají minulí i současní krasobruslařští reprezentanti Česka i Slovenska,“ uvedl Michal Vernarský ze společnosti Comunique.

Hlavním hrdinům propůjčili své hlasy populární herci a zpěváci. Hlavní hrdinova, medvěd Míša, bude mluvit hlasem filmového herce Vladimíra Kratiny. Míšovy písničky zazpívá divadelní herec a muzikálový zpěvák Juraj Čiernik. Dialogy a vtipné komentáře nezbednice Máši namluvila Anička Češková, ale mášiny písně nazpívala Lucie Šoralová.

Genzer a Suchánek

Když se v hale ozve medvěd Svalovec, diváci poznají hlas Václava Noida Bárty. Lucie Bílá se zase postarala o namluvení i nazpívání postavy tučňáka. Medvědici zase propůjčila hlas Gabriela Osvaldová. Do postavy zajíce se vžil Jan Maxián a v hlase pandy diváci poznají Jakuba Prachaře. Seznam známých tváří, které v show zpívají a dabují, dotváří Ondřej Soukup se svým synem Františkem a oblíbená dvojice Richard Genzer a Michal Suchánek. Tihle čtyři umělci se vžili do postav vlků.

Představení spojuje divadlo, hudební umění a krasobruslení v jeden celek. Vše doplňují kouzelní animace na LED světelné ploše velké 138 metrů čtverečných. Neodmyslitelnou součástí show Máša a medvěd na ledě jsou rekvizity.

„Jenou z nich je například domeček, který je ústředním prvkem celé scény. Diváky ohromí svými gigantickými rozměry a je k nerozeznání od toho pohádkového. V show uvidíte i sanitku, která kdysi sloužila svému účelu, kopec, improvizovaný rybníček, megavejce, Mášino kolo, kočár pro prasátko, včelí úly. Ovšem ty budou bez včel. Věřím, že děti i rodiče se při této show dobře naladí na samotný vánoční čas,“ dodal Michal Vernarský.