V publiku se například objevil Michal Prokop nebo Miroslav Žbirka, na jehož chystané desce se Mann podílel na jedné ze skladeb.

V Praze Mann poprvé vystoupil již před 50 lety. Kapela Manfreda Manna byla prvním západním bigbítem, který slyšelo tuzemské publikum. Jako skupina Manfred Mann (Chapter Two) v roce 1965 vystoupila v Uherském Hradišti, Bratislavě a na Jazzových dnech v Praze.

Právě na toto vystoupení, které se odehrálo na pražském Výstavišti, hudebník vzpomínal v dokumentu Hvězdy za železnou oponou, jejž odvysílala Česká televize. „Když jsem žil v Jihoafrické republice, byl jsem komunistou.

Návštěva v Československu v roce 1965 mě ale odvrátila od takového názoru. Bylo velmi důležité to vidět," uvedl ve filmu Mann. Diváky po pražském koncertu rozháněli členové tehdejší Veřejné bezpečnosti po Letné.

Patřil ke hvězdám světové hudební scény

Mann, vlastním jménem Michael Lubowitz, letos přijel s kapelou ve složení Mick Rogers (kytara), Steve Kinch (basa), Robert Hart (zpěv) a Jimmy Copley (bicí). Zvuku vystoupení dominovaly jeho klávesy.

Playlist nabídl skladby jako Spirits in the Night (Bruce Springsteen), Captain Bobby Stout, You Angel You (Bob Dylan), Father of Day, Father of Night (Bob Dylan), Don´t Kill It Carol (Mike Heron) a další známé melodie, při nichž přítomní odměňovali potleskem dlouhá muzikantská sóla.

Klávesista Mann, původem z Jihoafrické republiky, patřil před pěti desítkami let ke hvězdám světové hudební scény. Jeho kapela vznikla v Británii v roce 1961 pod názvem Chapter One a několikrát změnila jméno. V často se měnící sestavě kapely se objevilo mnoho muzikantů, kteří působili v souborech jako Cream, Uriah Heep, Jethro Tull, Thin Lizzy, Yes, Wings či Colosseum.