Divákům oznámili, že jubilantka se narodila v roce, kdy bylo „zlaté kapličce" pouhých čtyřicet, na což hlediště reagovalo potleskem vestoje. „Jsem hrozně ukecaná, a tak vám o svém životě toho mnoho říci nemohu. Jen snad to, že jsem ani nevěřila, že mi bude tolik. Víte, jsem z Náchoda a tam byla porodní bába, která pila rum. A když jsem se narodila, byla prý láhev skoro prázdná. A tak mě napadlo, že do matriky napsala něco jiného," rozesmála přítomné Skořepová, která se na jevišti v bílých šatech vznášela jako anděl.

Právě v Našich furiantech začátkem 50. let ztvárnila Kristýnu a koncem 60. let Marii. Členkou české první scény je už od roku 1948, tedy plných 65 let, a zůstala jí věrná dodnes. Už tři roky předtím však působila ve Studiu Národního divadla. Vytvořila na šest desítek rolí i roliček a ještě dnes hraje v Gogolově Revizorovi. K hereččinu životnímu jubileu připravilo Národní divadlo ve foyeru galerie Stavovského divadla výstavu, přibližující prostřednictvím fotografií mnohé z nich.

I v sobotu sršela Skořepová energií. Hostuje na řadě pražských scén a nezastírá, že její touha po nových rolích je nenasytná. Napsala řadu knih o přírodě, divadlu a hercích, astrologii, magii, zajímá se zahradnictví, léčitelství, sbírá léčivé bylinky. Je toho mnoho, co za svůj život stihla, a, jak říká, je toho ještě více, co má naplánováno do dalších let.