„Těžko bychom v Praze hledali příhodnější místo, kde vyprávět o Ariadně a Bakchovi, Kefalovi a Prokris, než na zámku, který je vyzdoben celou řadou antických motivů, včetně impozantní fontány se sousoším Titánů," podotkla za pořadatele Lucie Čunderlíková.

Skladatelkám Élisabeth-Claude Jacquet de la Guerreové a Julie Pinelové budou v programu dělat společnost velikáni francouzské barokní hudby Marc-Antoine Charpentier, François Couperin a Michel Pignolet de Montéclair. Výběr toho nejlepšího z francouzských barokních kantát a dvorských, ale také pijáckých písní doplní ukázky z první francouzské opery, kterou kdy zkomponovala žena.

Mottem festivalu, který potrvá do 6. srpna, je femina aeterna, tedy věčná žena. Vrcholem festivalu podle pořadatelů bude uvedení barokní opery Francesca Cavalliho Calisto v podání souboru Collegium Marianum a divadelní společnosti Buchty a loutky. Bude jí patřit závěrečný večer festivalu ve Státní opeře. Nastudování je zcela v duchu dobové barokní praxe, kdy k italskému divadlu neodmyslitelně patřily i loutky.

Festivalový program se odehraje také v Míčovně Pražského hradu, v Emauzích, v kostelech sv. Šimona a Judy a Panny Marie Sněžné a v Betlémské kapli. Program a více informací zájemci najdou na www.letnislavnosti.cz.