A právě prvně zmíněný už za týden, v úterý 6. května přijede premiérově do Prahy.

Lístky na stání ve Velkém sále Lucerny jsou už vyprodány, na místa k sezení v cenách od 990 do 1450 Kč se však stále ještě lze dostat. Pět důvodů, proč jejich případný nákup zvážit?

1. Brian May z Queen nebo Eddie Van Halen. Co mají tito slavní kytaristé společného? Oba uvádějí Steva Hacketta jako jednoho ze svých vzorů. Třebaže jde o jejich generačního souputníka. Mayovi je 66, Hackettovi 64, Van Halenovi 59.

2. Steve Hackett se autorsky podílel na šesti deskách Genesis v letech 1970 až 1977. Tedy v období, kdy kapela zažívala svůj umělecký vrchol. Tehdy stavěla základy art rocku, mohutných kytarových ploch, u kterých stál právě Hackett.

3. Z Genesis odešel z podobného důvodu jako Peter Gabriel a Phil Collins: chtěl dát větší prostor svojí autorské tvorbě. Byl ostatně prvním členem kapely, který vydal sólovou desku, progresivní nahrávka Voyage of the Acolyte vyšla už v roce 1975, dva roky před debutem Petera Gabriela. Navíc se posluchačům i kritikům líbila. Když se pak Hackett k Genesis vrátil, vadilo mu, že každý člen má jen svůj „přidělený" díl prostoru. A tak se vydal na sólovou dráhu.

4. Má z čeho vybírat. Od roku 1975 vydal přes 20 desek, na nichž od progresivního rocku přešel přes popovější období (komerčně nejúspěšnější nahrávky Defector a Cured ze začátku 80. let) k temnějším a následně opět mnohavrstevnatým hudebním plochám.

5. V Praze bude poprvé a přiveze to nejlepší z osvědčeného koncertního programu Genesis Revisited. Ten zahrnuje oblíbené skladby jako The Musical Box, Dancing with the Moonlit Knight nebo Supper´s Ready. Zahraje i některé z dalších hitů Genesis, netřeba se tedy bát, že by hrál „neznámé" věci.

A důvod navíc: s sebou přiveze výtečnou partu hudebníků, kterými jsou: klávesista Roger King, jenž spolupracoval s Gary Moorem, bubeník Gary O´Toole, který hrál s Kylie Minogue nebo Chrissie Hynde, basák Nick Beggs, jenž hrál s Kim Wilde či Stevenem Wilsonem. A kapelu doplňují na saxofon, flétnu a perkuse Nick Beggs a vokalista Nad Sylvan.