VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturák přináší výběr z březnových hudebních akcí

Jessie Ware, Mick Hucknall, Mumford & Sons, Visací zámek, Pražský výběr… V březnu se v Praze opět koná tolik koncertů, že rozhodně nehodláme říkat, na který máte jít a na který ne. Přinášíme vám jejich vyčerpávající výběr.

8.3.2013
SDÍLEJ:

Pražský výběr dorazil do PardubicFoto: Petr Doubrava

sobota – 2. března

19.00 – Palác Akropolis – FutureLine: When It Rains, Planet Of A, The Reall + host Photolab
Soutěž pro začínající talentované kapely.
20.00 – Rock Café – K2 a Gate Crasher
20.00 – Ojai club Letňany – Vilém Čok a By Pass
21.00 – Vagon – Pearl Jam Revival + Alice In Chains Tribute Prague

neděle – 3. března

20.00 – Lucerna Music Bar – Kid Koala (CAN) – 12-bit Blues Vinyl Vaudeville Show
Lahůdka pro milovníky labelu Ninja Tune
21.00 – Vagon – All Tomorrow´s Parties Band (The Velvet Underground revival)

pondělí – 4. března

19.00 – 007 Strahov – Make Do And Mend, Apologies I Have None, Daylight
19.00 – Divadlo Kalich – Cigánski Diabli a Jaroslav Svěcený
19.00 – Jazz Dock – Maraca
Maraca (založena ve Zlíně v roce 2000) ve své hudbě mísí exotické vlivy s jazzem, rockem a elektronikou
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Radim Hladík – Vladimír Mišík – Honza Hrubý
20.00 – Lucerna Music Bar – Lunice (CAN)
Fenomén současné taneční scény ukáže Praze, co je to ten „trap"
21.00 – Agharta jazz centrum – Madfinger
21.00 – RC Kain – Aleš Brichta Band

úterý – 5. března

18.00 – Roxy/NoD – Ozvěny hudebních cen Vinyla 2012: Květy, DIAkritika, The Pololáníks
20.00 – KD Dobeška – Hm…
20.00 – Rock Café – Firewater (USA)
Americká kapela kombinující alternativní rock s gypsy punkem, kabaretem, ska i jazzem
20.30 – Malostranská Beseda – Psí vojáci

středa – 6. března

18.00 – Klub Mlejn – pražská předkola Porty
19.00 – Lucerna – Velký sál – Mumford & Sons (UK)
Anglická folk-rocková kapela, pro mnohé překvapiví držitelé posledních Grammy, Mumford & Sons, která je známá svými energickými koncerty se poprvé představí v ČR
19.30 – Palác Akropolis – The Plastic People Of The Universe
Vzpomínka na Mejlu 62.
20.00 – Lucerna Music Bar – 8. narozeniny rádia RockZone 105,9
Rybičky 48, Five O'clock Tea, Zákazaný ovoce. Vstup zdarma.

čtvrtek – 7. března

16.00 – Roxy/NoD – Ozvěny hudebních cen Vinyla 2012: Květy, DIAkritika, The Pololáníks
20.00 – Good Bye Klaus!
Visací Zámek, Airfare, Ester Kočičková + Lubomír Nohavica, Volant, Five O´Clock Tea, Covers for Lovers´s
20.00 – KC Vltavská – Sabaton
Power metalová kapela ze Švédska Sabaton zahraje v Praze
20.00 – KC Zahrada – Žalman a Spol.
20.30 – Futurum Music Bar – Miroslav Šmajda
21.00 – Vagon – Schodiště + Vobezdud

pátek – 8. března

19.00 – Roxy/NoD – Kaizers Orchestra
Norská rocková kapela spojující ve své hudbě prvky punku, rock´n´rollu, tradičního skandinávského folku a balajky.
19.00 – 007 Strahov – Vyčůrat a spát, P.v.a.
19.30 – Palác Akropolis – Žánrové ceny Akademie populární hudby Anděl
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Ponožky Pana Semtamťuka
20.00 – Hudební klub Palmovka – Natural
20.00 – KC Kaštan – Ty Syčáci
20.30 – Malostranská beseda – Vladimír Mišík & Etc.
21.00 – RC Kain – Ozzy Osbourne Revival

sobota – 9. března

19.30 – Chapeau Rouge – Lus3, We On The Moon
19.30 – 007 Strahov – James Cole
19.30 – Palác Akropolis – FutureLine: The Eclipse, Čarovátko, Bujabéza + host Taliesyn
21.00 – Vagon – Volant (18 let!) + Peshata + The Háro

neděle – 10. března

19.00 – Rock Café – Tibet žije no. 7 – hrají: Zrní, Gang-ala-basta, Kyklos Galaktikos
19.30 – Palác Akropolis – AG Flek
20.00 – Lucerna Music Bar – Mehliana feat. Brad Mehldau & Mark Guiliana (USA)
Jeden z nejznámějších jazzových hudebníků s novým projektem Mehliana

pondělí – 11. března

20.00 – Salmovská literární kavárna – Ester Kočičková & Lubomír Nohavica
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Jiří Schmitzer
20.00 – Lucerna Music Bar – Mahala Rai Banda (RO)
Divoká cikánská dechovka z rumunských předměstí opět v Praze
20.30 – Malostranská beseda – Sestry Havelkovy

úterý – 12. března

19.30 – Palác Akropolis – Matěj Ptaszek & Dobré ráno blues band + Vlastimil Třešňák & Temporary Quintet – křest CD
Od akustického setu do extremního bluesového nářezu
19.30 – Kavárna Na půl cesty (Podolí) – Rucola + Karel Mojžíš + Jean Becavr
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Ivan Hlas trio
20.00 – Divadlo Archa – Erik Truffaz Quartet feat. Anna Aaron
20.00 – Hudební klub Palmovka – Yo Yo Band
20.00 – Futurum Music Bar – Eric Martin, support: Gabriela Gunčíková + Šafa&daily Wood, Roxor
20.00 – Lucerna Music Bar – Dr. Ring Ding & Ska-Vaganza (DE/ESP) + The Chancers
Veterán německé ska-reggae scény přijede s novou deskou a novou kapelou
20.30 – Rock Café – FreeZone: Chuť, Ticho de pre Cupé Band

středa – 13. března

19.00 – Roxy/NoD – Zlatý David 2012: Vees, Imodium, Peter Pan Complex
19.30 – 007 Strahov – Bastions, Battle For Paris
19.30 – Klub Mlejn – Fleret
20.00 – Divadlo Archa – Zelená pošta: Radim Hladík, Marián Varga, Pavol Hammel
20.00 – Lucerna Music Bar – Mňága a Žďorp & Vypsaná fiXa – Tugedr Tůr 2013
Stálice české rockové scény se vydaly na společné klubové turné
20.30 – Malostranská beseda – Pepa Lábus a spol.
21.00 – Vagon – Red Hot Chilli Peppers Revival

čtvrtek – 14. března

19.00 – Jazz Dock – Circus Ponorka
Nejmenší kapela na světě je z Česka a hraje nu-folk
19.30 – Palác Akropolis – IMT Smile (SK)
Fanoušci sestaví seznam písniček, které zazní na třech koncertech včetně Paláce Akropolis
19.30 – Chapeau Rouge – The Ignu + Blue Mysteries (křest CD) + Rodinná sešlost
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Originální Pražský synkopický orchestr
20.00 – Carpe Diem – Petruška Hapková a band
20.00 – Lucerna Music Bar – Mňága a Žďorp & Vypsaná fiXa – Tugedr Tůr 2013
20.00 – Rock Café – Dark Indie Night: A Banquet
20.30 – Malostranská beseda – Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý Trio

pátek – 15. března

18.30 – Cinestar Anděl – Febiofest Music Festival 2013.
Postupně budou každý den až do konce filmového festivalu (22. března) vystupovat v podzemí Cinestaru na Andělu kapely jako Švihadlo, Traband, Discoballs, Photolab nebo Atari Terror. Vstup zdarma.
19.30 – Palác Akropolis – Bohren & Der Club Of Gore (DE) + Arms And Sleepers (USA)
Kultovní doom jazzová kapela Bohren & der Club of Gore zahraje poprvé v Praze
20.00 – Rock Café – The Paranoid, Koblížci, Edward Fortyhands The Paranoid, Koblížci, Edward Fortyhands
20.00 – Incheba Arena – Example
Anglický rapper a zpěvák se vrací s novou deskou do Prahy
21.00 – RC Kain – Rammstein CZ
21.00 – Vagon – Jaksi taksi

sobota – 16. března

18.00 – Roxy/NoD – Tata Bojs, DJ Fatty M, DJ Lumiere
Svátek svatého Patrika podobně jako loni oslaví velkým jarním koncertem mimo jiné i kapela Tata bojs.
18.30 – Ojai club Letňany – Prago Union
19.30 – 007 Strahov – Just For Being, Gambrz Reprs
19.30 – Palác Akropolis – FutureFirstLine: Gits + host: One Gig Heroes
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Mrakoplaš

neděle - 17. března

20.00 – Salmovská literární kavárna – Ester Kočičková & Lubomír Nohavica

pondělí – 18. března

19.30 – Palác Akropolis – Sunrise Avenue (FIN)
Čeká nás opět pohodový a usměvavý výlet do rockové fantazie
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Neřež
20.00 – Lucerna Music Bar – Living Colour (USA)
Americká rocková kapela oslaví 25 let od vydání veleúspěšné desky Vivid.
20.00 – Roxy/NoD – Free Mondays live Kyklos Galaktikos
21.00 – Vagon – Záviš

úterý – 19. března

19.00 – Jazz Dock – Zrní, Jan Spálený & A.S.P.M.
19.30 – Palác Akropolis – Tři sestry + host
Kapela opět představí průřez celou osmadvacetiletou tvorbou a nebudou chybět ani písně zcela nové
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Ivo Jahelka
20.00 – Lucerna Music Bar – Dean Brown Quartet (USA)
Populární jazzový kytarista přijede se skvělým albem Unfinished Business.

středa – 20. března

19.30 – EuroConnections: Samúel Jón Samúelsson Big Band (ISL) + Nicolas Repac (FR)
Živý elektro-swing a taneční funky-jazz. Mistři svého žánru se poprvé představí v Praze
20.00 – Balbínova poetická hospůdka – Martin Kraus & Krausberry
20.00 – KC Kaštan – Večery osamělých písničkářů: Lenka Dusilová, Karel Diepold, Dagmar Andrtová-Voňková
20.00 – Chapeau Rouge – Vagyny dy Praga + East Clintwood
20.00 – Lucerna Music Bar – Anthony B (JAM)
Pražská klubová premiéra hvězdy světového reggae a dancehallu.
21.00 – Vagon – Queenie

čtvrtek – 21. března

20.00 – Palác Akropolis – Jessie Ware (UK)
Britská soul-popová zpěvačka Jessie Ware se poprvé představí v Praze
20.00 – Carpe Diem – Bůhví
pražská kapela pohybující se napříč žánry a zpívající ze zásady česky
20.00 – KC Kaštan – Vladivojna La Chia & Banana
20.00 – Lucerna Music Bar – Hudba Praha
20.00 – Klub Dejvická – Superego Kid
21.00 – Vagon – Led Zeppelin Revival + The Beatles Revival (Mrtvej Brouk)

pátek – 22. března

19.30 – Palác Akropolis – Other Music: Skip & Die (JAR, NL)
Afrofuturistic-tropibass. Riot z jihoafrických předměstí a amsterdamských klubů.
19.30 – Rock Café – SPS (25 let!)
20.00 – Tipsport Arena – Helloween + Gamma Ray: Hellish Rock Tour Part II
sobota – 23. března
19.30 – 007 Strahov – The Men
Nadějná americká indie punková kapela, kterou si už stihl oblíbit nejen server Pitchfork
19.30 – Palác Akropolis – Liver Music a Junior klub uvádějí Mezinárodní den žen: Värttinä (FIN)
Finská kapela oslaví v Praze 30 let své bohaté kariéry
20.30 – Malostranská beseda – Bratři Ebenové
21.00 – Blues sklep – Petr Kalandra Memory Band

neděle – 24. března

19.30 – Palác Akropolis – Rob Tognoni (AUS, PL) + Steve Walsh & Friends (US, CZ, SK)
V cyklu Žižkovské jazz & blues večery se tentokrát představí dva skvělí kytaristi
20.00 – Divadlo Archa – Jan Burian
21.00 – Vagon – Fousy Mojo + Doors Revival Love Street Boys

pondělí – 25. března

19.30 – Palác Akropolis – Music Infinity: Loscil (CAN) + Simon Scott (UK)
Music Infinity vás zvou na snivý ambient s Loscil a také bývalýho člena Slowdive Simon

úterý – 26. března

19.00 – Tipsport Arena – Pražský výběr
Jarní sérii halových koncertů Pražského výběru i s hosty Ondřejem Soukupem či Františkem Ringo Čechem završí vystoupení v Praze. A protože příští rok Pražský výběr údajně koncertovat nebude, může to být na dlouhou dobu poslední příležitost vidět ho v klasické sestavě a velké výpravě v metropoli.
19.00 – Palác Akropolis – Nová vlna se starým obsahem
Večer s oblíbenými kapelami: Zikkurat, Už jsme doma hrají FPB, Máma Bubo, Krásné nové stroje
20.00 – Lucerna Music Bar – Checkpoint – křest CD + Dilated, Enter
Crossoverová kapela pokřtí třetí studiové album s názvem Svítání

středa – 27. března

19.00 – Malá sportovní hala – Horkýže slíže: slovenští punkeři slaví na turné 20. narozeniny
19.00 – Palác Akropolis – Plant Connection: The Balanescu Quartet „25 Years"
To nejlepší z 25 let existence slavného souboru
20.00 – Lucerna Music Bar – Sunshine + No Distance Paradise
Sunshine vyjedou na turné, kde budou hrát hlavně pecky z prvních alb
20.00 – Kongresové centrum – Mick Hucknall (UK)
Dlouholetý frontman úspěšné britské kapely Simply Red, která prodala na 50 milionů desek, Mick Hucknall vyrazil na první sólové turné „American Soul".

čtvrtek – 28. března

20.00 – Lucerna Music Bar – Hurts (UK)
Populární britská kapela, která v posledních letech přilákala tisíce fanoušků na Sázavafest i do velkého sálu Lucerny se vrací do Prahy s novým albem Exile.

pátek – 29. března

19.00 – 007 Strahov – Hindsights (UK), Sending Lights (DE), Birds And Wolves (CZ)
Melancholická britský punk i talentovaná ostřejší rocková formace z Německa a jedni Pražáci

neděle – 31. března

19.30 – 007 Strahov – Mike Zero (DE), Bad Tones (CZ)
Mike Zero, všestranný hudebník a punk rockový mafián z Dortmundu, vydává své třetí album a je na čase představit ho českému publiku

Článek byl uveřejněn v rámci přílohy Deníku, magazínu Kulturák - březen 2013.

Autor: Ondřej Leinert

8.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
22

Úřad pro kyberbezpečí: Vypátrat původ útoku na ČSÚ bude obtížné

Představitelé SPD a zástupci hnutí ANO jednali 23. října v Praze o možné povolební spolupráci. Na snímku šéf SPD Tomio Okamura (vpravo) a místopředseda hnutí Radim Fiala přicházejí na schůzku do Poslanecké sněmovny.
AKTUALIZOVÁNO
9

Okamura jedná s ANO: Chceme prosadit náš politický program

AKTUALIZOVÁNO

Předsedou poslaneckého klubu STAN byl jmenován Farský

Už v neděli ustavili klub sněmovní nováčci Piráti. Dnes je následovalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), za předsedu byl zvolen lídr voleb Jan Farský. Místopředsedy se stali Vít Rakušan a Věra Kovářová.

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Vítěze sněmovních voleb, předsedu hnutí ANO Andreje Babiše dnes přijme prezident Miloš Zeman. Babiš bude také pokračovat v povolebních vyjednáváních se zástupci dalších stran nové Sněmovny. Zahájil je v neděli schůzkami s KSČM, STAN a ČSSD.

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb, ukázal průzkum společnosti Median. Podle průzkumu většina lidí nemá obavy o budoucnost demokracie v zemi, dotázaným by ale vadilo, kdyby vládu měl vést trestně stíhaný člověk.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT