Návštěvníci volně přístupné výstavy se mohou s technologií a možnostmi sférické fotografie seznámit také díky QR kódům u každé fotografie, po jejichž naskenování se jim v mobilním telefonu otevře zobrazený snímek ve své původní podobě.

Toto oslaví 40 let i v ČeskuPraha Po 19 letech se vrátí do České republiky kapela Toto, která vydá v únoru ke svým čtyřicátinám nové album nazvané 40 Trips Around the Sun. To přinese remastrované největší hity i několik novinek.

Skupina je představí na turné, které je nejrozsáhlejší za poslední roky. V Praze zahraje ve Foru Karlín 27. února. „David, Steve, Joseph a já jsme nadšení z dlouhotrvajícího úspěchu kapely,“ poznamenal zpěvák a kytarista Steve Lukather. „Toto turné k našemu 40. výročí bude výjimečné pro nás i pro všechny naše fanoušky. Kromě toho je opravdu zajímavé spolupracovat znovu s naší nahrávací společností. V letošním roce jsme strávili spoustu času prací na nové hudbě a remasteringu starších věcí.“

Nový festival Open ManaVršovické divadlo zahajuje po prázdninách zbrusu novou sezónu zbrusu novým festivalem Open Mana pod vedením spolku Jedl z.s., vyústění dlouholeté spolupráce českých umělců Jana Nebeského, Davida Prachaře a Lucie Trmíkové, který od října bude tvořit základní dramaturgickou linii divadla. Ve třech dnech se uskuteční tři divadelní představení. Místo konání: Moskevská 967/3 Praha 10 4. a 5. 10.

Polívková smršťPěší zóna na Andělu bude patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci. Přijďte se podívat a kupte si polévku, na které si nejen pochutnáte, ale uděláte něco pro sebe a své zdraví. Zároveň přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách na rehabilitaci v centru ERGO Aktiv, kteří si ji nemohou spolufinancovat sami. Místo konání: Anděl, Praha 5 4.5. 10.

Den zvířatNa Toulcově dvoře oslavíte především domácí zvířata. Žijí s námi již po staletí, poskytují nám nezanedbatelný užitek i radost. Prozkoumáním přirozených potřeb a projevů zvířat se vám podaří lépe jim porozumět. V prostoru farmy, vás čekají aktivity a info o jejich pozoruhodných životech, chovu i zdomácnění. Místo konání: Kubatova 1, Praha 10, 4. 10. od 15 hodin.