Klasická městská koupaliště v Praze nemají o návštěvníky nouzi, v horkých letních dnech mívají plno. Pražany lákají především na klidné prostředí a čistou vodu. Podle provozovatelů, které ČTK oslovila, místní lidé oceňují to, že to mají blízko a že areál nabízí i jiné atrakce a služby. Akvaparky prý pro ně nejsou konkurencí.

Návštěvníky láká příroda i atrakce

„K nám chodí lidé především za klidem, čistou vodou a pobytem v přírodě,“ řekl ČTK správce koupaliště Petynka v pražských Střešovicích Václav Šála. Podle něj mělo koupaliště v minulých horkých dnech z 80 až 100 procent plno. Areál nabízí vyhřívaný padesátimetrový bazén, brouzdaliště pro děti, tobogán, ale také hřiště na beach volejbal, nohejbal a stoly na stolní tenis. Díky finanční podpoře místní radnice v Praze 6 byla podle Šály v minulých letech vybudována nová hřiště a nové občerstvení.

Plavání pro seniory

O návštěvníky nemá nouzi ani koupaliště Na Stírce v Kobylisích. Podle provozovatelů areál vyhledávají i senioři, kteří využívají dopoledního kondičního plavání. Kromě klasického plavání mohou návštěvníci využít také služeb manikérky a masérky. Zahrát si mohou také vodní polo, volejbal nebo mohou vyzkoušet chůzi po vodě ve speciální nafukovací kouli.

Roli hraje i cena

V hlavním městě je také několik přírodních koupališť. I ta jsou poměrně oblíbená a ani pro ně nejsou akvaparky konkurencí. „Lidé si půjdou spíš sednout do přírody,“ řekl ČTK Karel Kučera z koupaliště na Džbánu. Návštěvnost je podle něj daná i cenou, celodenní vstupné mají za 50 korun, zatímco u akvaparků to je daleko více.

Pražané ale letos nemohou plně využívat hostivařskou přehradu, která je kvůli plánovanému odbahnění zčásti vypuštěna. Odbahnění se ale kvůli odvolání jednoho z účastníků výběrového řízení komplikuje.