Galerie hlavního městaPrahy (GHMP) se s umělcem dohodla, že kvůli stížnostem zaměstnanců knihovny bude mechanická loutka "mimo provoz" od úterý do pátku, zapínat se bude pouze o víkendu. Informovala o tom mluvčí GHMP Michaela Moučková.

Kinterova výstava s názvem Výsledky analýzy začala v druhém patře Městské knihovny v Praze 29. února. Vystavené umělecké objekty zde vydávají zvuky, světélkují nebo se pohybují. Z pěti "hlasitých" objektů je Revolution nejhlučnější. Nepřeslechnutelná je například instalace s názvem Konflikt zájmů - vrtačka provrtávající vysavač nebo čert bušící na buben a poslouchající hlasité špatné zprávy z rádia. Právě tato instalace o víkendu vyhodila jističe a část expozice zůstala bez proudu.

"Problém již byl napraven, ale vzhledem k vysokému počtu elektronických zařízení počítáme i s tím, že k takovým výpadkům může docházet," uvedla Moučková. Výstava je náročnější na obsluhu, proto byli vybráni technicky nejzdatnější a proškolení pracovníci knihovny, kteří se o přístroje budou starat, dodala mluvčí.

Návštěvníci výstavy, která potrvá do 13. května, budou o vypnutí instalací informováni.