„Iva s Idou nebudou zpívat svůj vlastní repertoár, ale výhradně slavné jazzové standardy a balady,“ uvedl producent koncertu Peter Serge Butko, podle něhož vznikla myšlenka na společné vystoupení vloni, kdy Ida Kelarová slavila padesátiny.

„Kolem půlnoci se sestry zvedly, že si společně něco střihnou s kapelou, která tam celou dobu hrála k tanci. Obě zpívaly najednou jinak a všichni přítomní na ně koukali jako na zjevení. Hned druhý den jsem při pojídání tlačenky a ještě tak trochu ovíněn Ivě vykládal, jak by bylo skvělé, kdyby si s Idou zazpívala v Lucerně. Řekla mi, že pokud ji ukecám, půjde do toho. Totéž odpověděla také Ida, aniž by věděla, že už jsem s Ivou na toto téma mluvil. Najednou se začal rodit ojedinělý projekt,“ vyprávěl Butko. Devatenáct písní, které na koncertu zazní, vybírala s Bittovou a Kelarovou jazzová zpěvačka a pedagožka Miriam Bayle. „S Ivou jsme se už dávno chtěly setkat na společném projektu. Protože ale obě hodně pracujeme v zahraničí, byl problém sladit naše termíny,“ řekla starší ze sester Ida Kelarová. Na připravované vystoupení se prý moc těší, ale zároveň ji občas přepadá tréma. „Uvědomuju si, že se s Ivou pouštíme do žánru, ve kterém nejsme ani jedna doma. Na druhou stranu jsem zjistila, že písničky, které teď zkoušíme, na mě působí jako magnet, doslova jsem si je zamilovala,“ rozplývala se Kelarová.

Koncert pro ni bude i vzpomínkou na dětství, kdy s Ivou vystupovala, třeba na školních besídkách. „Vždycky nám to spolu ladilo, protože Iva má krásný a čistý hlas a já jsem zase obdařena tím hlubokým a zastřeným. Častěji jsem ji ale doprovázela na klavír. Ovládaly jsme snad všechny hity od Golden Kids, zpívaly jsme je při každé příležitosti. Ve škole jsme si potom vysloužily přezdívku Sestry bigbítovy,“ vzpomínala Ida Kelarová, která dnes se svou sestrou patří k nejlepším reprezentantkám české hudby v zahraničí. „Po světě cestuju už pětadvacet let, dlouhá léta jsem žila v Anglii. Když mi nabízeli britský pas, tak jsem odmítla. Jsem totiž hrdá Češka,“ dodala.

Výtěžek z prodeje vstupenek na koncert bude poukázán na konto občanského sdružení Miret, které peníze účelově použije na provoz dětských táborů pro talentované romské děti.