Brány světového popu jí otevřel hit I Kissed a Girl z roku 2008. Píseň, která podle Perryové „oslavuje magickou ženskou krásu", se dostala na špici hitparád ve dvaceti zemích. Jen v USA se jí prodalo přes čtyři miliony kopií a na vrcholu hudebního žebříčku se udržela sedm týdnů.

Své v pořadí čtvrté a zatím poslední album Prism vydala Perryová v roce 2013, mezi největší hity z něj patří singly Roar a Dark Horse. Jemu zasvěcené turné slibuje pestrou show s výletem do několika různých světů. Katy v něm září jako taneční hvězda devadesátých let, kočičí žena nebo egyptská princezna.

Chce přinutit lidi přemýšlet

„Jsem hodná holka, protože věřím na lásku. Zároveň jsem zlá, protože ráda provokuji. Ale to je tím, že chci přinutit lidi přemýšlet. Právě o to jde v textech většiny mých písní," prohlásila v jednom rozhovoru Katy, která se narodila 25. října 1984 jako Kathryn Hudsonová v kalifornské Santa Barbaře pastorskému páru.

V dětství ji ovlivnila zejména gospelová hudba. Za svoji kariéru byla jedenáctkrát nominována na cenu Grammy, kterou však zatím nezískala. Je ale pětinásobnou držitelkou American Music Awards, pětkrát také získala hlavní cenu hudební televize MTV Video Music Awards za nejlepší video roku.