Festival se každoročně kromě prezentace současného divadla, tance a výtvarného umění snaží objevovat a otevírat neznámé, zanedbané a opuštěné objekty a místa v Praze. "V tomto případě se jedná o kulturní památku z doby rakousko-uherské monarchie," uvedla Denisa Václavová, dramaturgyně projektu Místa činu, který neobvyklá místa oživuje.

Uskuteční se také premiéry 

Středem akcí v kasárnách je výstava současného umění, která zahrnuje velkoformátové objekty, malby a instalace 30 autorů. Návštěvníci si ji budou prohlížet ze stezky dlouhé 384 metrů vytvořené z kovové lešenářské konstrukce, která bude zasazena do neoklasicistních kasáren a příchozí se po ní dostanou až do osmimetrové výšky.
Návštěvníci kasáren uvidí také krátké filmy, budou se moci zúčastnit workshopů, komentovaných procházek po Karlíně, diskusí o současném umění, festivalové školy, uskuteční se také premiéry řady site-specific divadelních projektů - například souboru VOSTO5, performance nizozemského umělce Lucase de Mana, mysteriózní opery Deník zloděje Jana Nebeského, Petra Boháče se Spitfire Company nebo projektu Howieho Lotkera v okolí Karlínských kasáren.

Až do 14. října festival nabízí program mnoha žánrů, především ale pořadatelé slibují aktuální a provokativní divadelní, taneční a multimediální představení tvůrců nejen z Evropy, ale i z Angoly, Alžíru, Maroka, Ukrajiny, USA, Kanady či Pobřeží slonoviny. Dramaturgie se proto dotýká tabu, společenských zvyklostí a tradic s odkazem na dědictví kolonialismu.