Nahrávka 40 slavíků se ihned po vydání dostala do čela prodejní hitparády, kde je druhý týden. Gott ve středu od vydavatelství Supraphon obdržel zlatou desku za půlmilionový obrat při prodeji alba.

„Novinky obsahují pocit, který mám při svém návratu na scénu mezi své přátele a příznivce. Návrat vyšel báječně, ať jsem vystupoval na narozeninovém koncertu Hanky Zagorové nebo v Malostranské besedě, kde mělo mé vystoupení velký ohlas. Bylo to určité gesto od publika, které mi dalo najevo, že mě rádo vidí v dobré formě na jevišti," řekl Gott.

Gott patří k hvězdám Zlatého slavíka

Sedmasedmdesátiletý zpěvák uvedl, že si stále váží hlasů, které mu do ankety Český slavík zasílají jeho příznivci. „Udržovat si místo v té konkurenci je pro mne stále prestižní záležitost," podotkl.

Gott loni získal počtyřicáté Zlatého slavíka, současně se stal Absolutním slavíkem 2015 a dostal i speciálního Platinového slavíka. Kromě něj v anketě v kategorii zpěváků v minulosti uspěli Waldemar Matuška, Peter Nagy, Dalibor Janda, Pavol Habera, Daniel Hůlka a Tomáš Klus.

Zpěvák se pomalu zotavuje 

Lékaři začátkem loňského listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zpěvák ihned zahájil léčbu. Koncem února prodělal poslední chemoterapii a pozdější vyšetření ukázala, že jeho nádorové onemocnění vymizelo. Na začátku května podstoupil plánovanou operaci břicha, která jeho onkologickou léčbu uzavřela.

Čtěte také: V Praze poprvé od nemoci na samostatném koncertu zpívá Karel Gott