„Ano, pan Gott je hospitalizovaný,“ potvrdila bez bližších podrobností informaci pro iDNES.cz zpěvákova mluvčí Aneta Stolzová. Podle deníku Blesk je několikanásobný vítěz ankety Zlatý slavík vzhledem k oslabené imunitě držen v karanténě. Smí k němu jen vybraný personál a manželka.

Karel Gott prodělal před třemi lety rakovinu mízních uzlin, takzvaný lymfom porazil. A od března 2016 se léčil, zotavoval a vracel se do života, ačkoliv se bál smrti. Natočil s dcerami pohádku Když draka bolí hlava, vyprodal O2 arenu, ale ve veřejném vystupování mu často bránily respirační potíže. Například letos v říjnu zrušil koncert se skupinou Alphaville v pražské Lucerně, Gott velký hit německé formace Forever young přezpíval do češtiny pod názvem Být stále mlád.

Zatím není jasné, jak dlouho „Mistr“ bude v nemocnici ležet. Zpěvákův managment byl nicméně nucen zrušit sobotní koncert v Gottově rodné Plzni. Volno má minimálně do konce týdne. Kvůli zdravotním problémům se nemohl zúčastnit ani nedělní oslavy 90. narozenin své kolegyně Yvetty Simonové. Tak Karel Gott poslal alespoň kytici a dopis.