Tentokrát zahrají v Kinského zahradě na Smíchově a slibují překvapení. Jaké? Zatím nechtějí prozradit.

Fanoušci v Praze si vás budou moci zanedlouho poslechnout na tradičním United Islands of Prague. Jak se na festival těšíte?

Těšíme se opravdu hodně. O hraní na této akci jsme snili už v dobách, kdy Mydy Rabycad ještě neexistovali. Zahráli jsme si na nich už loni na Kampě a byl to jeden z nejsilnějších okamžiků našeho hudebního působení. Teď se po roce vracíme, dokonce na hlavní stage do Kinského zahrady.

Co jste si na sobotní vystoupení připravili?

Zahrajeme pěkně od srdíčka, protože festival United Islands je naší srdcovou záležitostí. Máme pro diváky samozřejmě připravené i malé obohacení oproti ostatním vystoupením, ale to nebudeme předem prozrazovat, to se dozví jen ten, kdo na nás dorazí.

Pro tuto akci jsou typické vycházející hvězdy hudební scény. Cítíte se tak?

Naše kapela působí jen necelé tři roky, takže vycházejí určitě. Jestli jsme hvězdy, to můžeme sami těžko hodnotit.

Akce se koná v centru Prahy. Jakou roli pro vás hraje prostředí, kde hrajete? Preferujete koncerty venku, nebo v klubech?

Oboje má svoje kouzlo, svoje plusy i mínusy. V klubech jsme teď strávili celou zimu, takže na venkovní festivalovou sezónu se moc těšíme. Jen doufáme, že vyjde počasí.

Lidé si vás nejčastěji spojí s hudebním stylem elektroswing. Opouštíte s posledním albem Glamtronic tuto škatulku?

Typický elektroswing je spíš doménou DJ's, takže od začátku tvůrčí existence naší kapely se nedá mluvit o čistém elektroswingu. Je ale pravda, že na našem druhém albu Glamtronic jsme se od elektroswingu dostali ještě kousek dál. Neděláme ale hudbu podle nějakých škatulek, prostě skládáme, co z nás v daný okamžik vychází. Po složení písniček posledního alba jsme si řekli, že tomu už se moc elektroswing říkat nedá, tak jsme vymysleli nové označení, a to Glamtronic.

Přemýšlíte už o nové desce? V čem by mohla lišit od předešlých?

Momentálně jsme úplně vyšťavení z intenzivní práce na Glamtronicu, takže další deska pro nás ještě není aktuální téma. Jiná bude určitě, ale v čem, to se uvidí až bude hotová, předem nemíváme stanovený žádný směr. A i kdybychom měli, tak vůbec není jisté, že bychom se ho drželi.

Během letní sezóny máte na programu téměř dvacítku koncertů doma i v zahraničí. Jaké pozvánky si nejvíce vážíte?

Vážíme si každého pozvání, rádi hrajeme pro všechny diváky. Nejvíc nás ale poctilo pozvání na největší festival ve střední Evropě, na maďarský Sziget.

Slyšel jsem, že se představíte i na Oktoberfestu, je to pravda?

Ano, je to úplně čerstvá informace a můžeme ji potvrdit.

V čem se liší české a zahraniční publikum. Kdo vám během koncertu víc „pomáhá"?

Zahraniční publikum je více otevřené poznávání nových kapel, lidé podle všeho často chodí do klubů i na kapely, které neznají, což je pro nás jednoznačně výhoda. Domácí publikum je zase hodně věrné kapelám, které zná, takže se nemusíme bát vracet se do míst, kde nás lidi znají, téměř vždy se na takových místech pravidelně opakuje opravdu skvělá atmosféra.

V kapele jste tři kluci a jedna holka. Kdo má hlavní slovo?

Jsme demokratická kapela, takže rozhodujeme společně. Ale zatím se nám naštěstí nestává, že bychom měli vážnější rozpory ohledně směřování kapely, takže většinou se ani nehlasuje.

Jaká nejtrapnější situace se vám kdy stala během koncertu?

Nejhorší u nás zpravidla bývá, když selže technika, nebo když Nèro zapomene jeden z důležitých kabelů. Naštěstí máme našeho skvělého technika Sucháče, který všechno zatím vždycky zachránil.

A naopak jaký byl nejsilnější moment ve vaší hudební kariéře?

Nejspíš asi křest našeho alba Glamtronic, kde jsme si poprvé vyzkoušeli organizaci vlastního koncertu. Ta nervozita, jestli sál sami naplníme byla značná, ale když se to pak povedlo, byla to obrovská euforie. Ten pocit, když tolik lidí přijde jen proto, aby viděli vás a užívali si vaši show, je prostě neskutečná.

United Islands of Prague- 12. ročník pražského multižánrového festivalu 
- letos se uskuteční v termínu od 18. do 20. června
- hlavní pódium bude v Kinského zahradě na Smíchově
- Dětský ostrov bude patřit urban music
- na Kampě zazní world music a alternativní hudba
- Střelecký ostrov rozezní Jazz stage
- vstup zdarma