„Všichni jsou to kamarádi lidé z jednoho kraje, s mnoha z nich úzce spolupracujeme. Vlasta Redl byl svého času členem Fleretu, Karel Vágner nám pod hlavičkou své firmy vydával desky, Bolek Polívka jako ‚‚valašský král‘ také nesmí chybět. S Frantou Segradem se kamarádíme od doby, kdy jsme hráli ve filmu Děda. Nesmím zapomenout na kluky z Pozdního sběru, s nimiž jsme jeli dvouleté turné po hradech a zámcích, ti v Lucerně budou také. Stejně jako Zuzana Šuláková, dcera naší dlouholeté zpěvačky Jarmily, která převzala po své zemřelé matce štafetu,“ říká kapelník Zdeněk Hrachový.

Zazní nové i starší písně

Během koncertu podle něj zazní jak starší, tak i zbrusu nové písně z aktuální desky Fleretu Všecko bude, jejíž název vyjadřuje optimisticky znějící pohled do budoucna, zároveň poukazuje na hodně používanou repliku, která je vytesaná do kamene na Pálavě na Tabulové hoře.

„Jde o naše v pořadí šestnácté řadové album, natočili jsme ho opět v ostravském studiu Českého rozhlasu,“ podotýká Hrachový. Posluchači na CD najdou deset skladeb a jeden bonus jsou mezi nimi klasické „flereťárny“, jako Trnky sú trnky nebo Z kterej do kerej, ale i rocková skladba Našů linků či punková klasika Eště to funguje.

„Myslím, že Všecko bude je jedna z našich nejlepších desek možná i bigbítových. Začali jsme holt jako folkaři a skončíme jako rockeři. Trochu bych ten náš vývoj připodobnil ke kapele Toto, jejíž nedávný koncert v Praze jsme si nenechali ujít. Když se během večera vraceli do svých starých muzikantských časů, byly v nich známky country a folku. A na závěr stejně v jejich tvorbě převážil bigbít, což je to nejlepší.“