Billy Talent mají v Česku velmi silnou posluchačskou základnu a pravidelně zde koncertují. Naposledy hráli loni v Praze na třetím ročníku hudebního festivalu Aerodrome. „Billy Talent už dvakrát nadchli fanoušky na festivalu Rock for People, a jsme rádi, že je letos v létě můžeme opět představit i v metropoli," uvedl Michal Thomes z agentury Ameba, která v rámci cyklu koncertů Rock for People Presents kapelu do Prahy přiveze. "Tihle kanadští chlapíci si našli k českým fanouškům velmi srdečný vztah, což platí i obráceně," dodal.

Od roku 2006 pravidelně vyjíždějí na světové turné 

Kapela Billy Talent vznikla v roce 1993 ve městě Mississauga v kanadské provincii Ontario, tehdy ještě pod názvem Pezz. Skupina s frontmanem Benjaminem Kowaleviczem se záhy etablovala na torontské indie scéně a v roce 1999 se přejmenovala na Billy Talent. Jejími dalšími členy jsou Ian D'Sa (kytarista, zpěvák), Jonathan Gallant (baskytarista, zpěvák) a Aaron Solowoniuk (bubeník).

V prestižních kanadských cenách Juno Awards a MuchMusic Video Awards kanadští punkrockeři proměnili 21 z 56 nominací. Od roku 2006 pravidelně vyjíždějí na úspěšná turné do celého světa, v rámci kterých již několikrát zavítali i do České republiky. Poprvé v Česku vystoupili 3. června 2007 v Praze jako předkapela skupiny My Chemical Romance.