Skalní příznivci čekali na své idoly již od pátečního večera a chladnou noc přečkali na Vypichu, kde vyrostl speciálně pro tuto akci postavený koncertní areál. Tisíce dalších fandů se tísnilo u turniketů od časného rána. První zvuková zkouška aparatury se ozvala kolem poledního. Pořadatelé u vstupu přísně kontrolovali, zda návštěvníci do areálu se sedmdesátitisícovou kapacitou nepronášejí nebezpečné předměty. Zakázána byla zábavní pyrotechnika, ale samozřejmě také zbraně a skleněné lahve.

Rušno v ulicích

Už odpoledne nebylo v okolí Vypichu kde zaparkovat. Většina fanoušků byla nucena dojet na koncert městskou hromadnou dopravou. Pražský dopravní podnik už z předstihem zareagoval a posílil metro, tramvaje i autobusy. Speciální tramvajová linka 72 po koncertu rozvážela fanoušky na Dejvickou. Dopravní policie usměrňovala v místě dopravu od časného rána. Silnice ve směru na Karlovy Vary byla uzavřena a obousměrná doprava byla svedena do jednoho jízdního pruhu.

Téměř žádné komplikace

Menší komplikace nastaly, když se před koncertem střetl osobní automobil na Bělohorské s tramvají. „Jinak jsme nezaznamenali žádní vážnější incidenty ani přestupky,“ konstatoval mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Zdravotníci museli na místě ošetřit celkem 35 lidí. Devět fanoušků odvezli záchranáři do nemocnice. „Šlo o lehké zdravotní potíže,“ informovala mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Fanoušci většinou vyhledali lékařskou pomoc kvůli nevolnostem z nadměrného pití alkoholu, někteří utrpěli drobné úrazy a pohmožděniny.