Jančík se byl ve středu podívat na zkoušce v holešovické Goja Music Hall, jak roli zvládá jeho kolega, herec a zpěvák Petr Dopita, který by s ním měl alternovat.

„Jsem rád, že jsem to teď mohl vidět in natura v podání pana Dopity. Je to pro mě velká vhozená rukavice, ale myslím, že najdu svoji cestu, abych tu roli zvládl,“ prohlásil poté, co viděl obraz číslo 14.

Jančík má v muzikálu ztvárnit postavu nevrlého souseda pana Prokopce. Tvrdí, že role mu není šitá úplně na tělo. „Je to částečně záporná postava a já jsem spíš takový hodný strýček z Moravy. Na rozdíl od pana Prokopce jsem také milovníkem krásných žen,“ popisuje. „Ale poperu se s tím,“ slibuje.

Role je podle něho „kláda“ i po pěvecké stránce. „Chce to cvičit hlas, protože ta poloha je pro basistu poměrně vysoká. Hlavně ve vypjatých pasážích. Musíte být velmi opatrný, abyste se nepřekřiknul a neodešel vám hlas, což se občas stane i velmi renomovaným pěvcům,“ říká.

Kvůli muzikálu proto už začal trénovat. „Musíte se vyvarovat změn počasí. Někdo říká, že studené pivo je dobré, já si myslím, že není dobré. Není dobré pít čajíčky, když na ně člověk není zvyklý. Chce to denně hodinu až dvě zpívat. Takže už se připravuji, abych nezklamal,“ dodává.

Muzikál Naháči má resuscitovat kariéru Slávka Boury, který je autorem celého projektu. Boura o své prvotině směle hovoří jako o „prvním interaktivním multimediálním muzikálu na světě.“

Čtěte také: Exstarosta Jančík bude zpívat v muzikálu

Více k muzikálu Naháči najdete ZDE